Bronzový

Koupil jsem v lékárně diabetické proužky a ukazují se mi jako prošlé. Už jsem dva použil,než jsem si všimnul. Co s nimi?

Jedná se o proužky ke glukometru SD Check Gold. Návod k němu je zde online v pdf:
http://www.krevni-tlak-omron.c z/…
Na disleji u proužku svítí EXP.
V návodu se píše: Zobrazení expirace měřicího proužku
Pokud je u používaného měřicího proužku prošlá doba
použití, bude na symbolu měřicího proužku vždy blikat
„EXP“.
Divné mi příjde, že na tubě s proužky (jsou dvě) je uvedeno
MFG Date: 2014.07.08
EXP Date: 2016.07.07
Což by mělo značit, že by měli být ještě více jak rok funkční ne?
Zkoušel jsem různě proužky z obou tub a všechny házeli to EXP značení.
Podotýkám, že jsem zkoušel glukometr několikrát zapnout a vypnout, ale nepomohlo to. Pořád to hazí EXP.
BVudou pak výsledky úplně mimo skutečné hodnoty měření s EXP na displeji nebo se spíše jedná o to, že nemusí být úplně přesné? Pokud to hodí +- nějaké ty desetiny tak mi to nevadí. Nebo jsou prostě k ničemu a nedá se na ně spolehnout? Jestli je mám vyhodit, či ne. Výměna za jiné asi neklapne, protože i kdyby to šlo, tak nevím zda vůbec najdu fakturu od toho.

Odpovědi:

Zlatý

Desetiny ?? Přesnost glukometrů bývá +- 20% !!!!!!!!!! Schválně se podívej na rozmezí které je udáváno pro kontrolu kalibračním roztokem. Hodnoty bývají napsané na krabičce a jsou jiné pro nízké hodnoty a pro vysoké hodnoty. Těch +-20% tam ale je.
Já mám glukometr Wellion Calla a na krabičce je udáno pro hodnotu
3,2 mmol/l rozmezí 2,4 - 4 !!!
6,5 mmol/l rozmezí 5,2 - 7,8 !!!
12,8 mmol/l rozmezí 10,2 - 15,4 !!!!

To rozmezí může glukometr ukazovat při těch přesně daných hodnotách a je to v pořádku, v rámci tolerance.
Podobně to mají i jiné glukometry.

Klidně je spotřebuj .
Doplňuji:
Jestli máš glukometr, který požaduje nakalibrování čipem, tak je to třeba udělat. Čip je přiložen v krabičce s proužky !!
Pokud to tvůj glukometr nevyžaduje , pak je otázka jestli je vůbec v pořádku a to zjistíš na př. porovnáním hodnot s jiným glukometrem, nebo těmi kalibračními roztoky. Pozor to není ten kalibrační čip !!

Zlatý

Těžko říci, napadá mně, že pokud měřicí proužek vytáhneš z originálního obalu (tuby), je nutné proužek použít do 3 minut. :-)

Stříbrný

Mě napadá, jestli jsi v glukometru neměnil baterku a neresetovalo se ti datum? Jinak já mám jiný glukometr a měl jsem nějaké šarže proužků, které zrovna expirovaly a doktorka mi říkala, že pokud ty proužky neležely rok na přímém slunci, nebo podobný extrém, že je to úplně v pohodě.

Stříbrný

Co mně napadá:
1. Datum na glukometru
2. Provedl jsi to kódování tím čipem?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.