Marenka

Koupě škoda fabia

Dobrý den,chtěla bych zjistit jaká je životnost dieslového motoru 1.4 konkrétně u škoda fabia combi.momentálně má najeto 181000km,kolik ještě může najet,auto není havarované,má pravidelný servis.děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Záleží na tom,jak se kdo o ten motor staral,pokud v něm např. nebyl nikdy měněn olej apod,tak už toho asi moc nenajede. Na druhou stranu,pokud vůz byl pravidelně servisován,tak může najet ještě několik stotisíc kilometrů,samoz­řejmě když budete v údržbě pokračovat. Otázkou je,zda má vůz servisku,či jiný doklad o provádění údržby.

Další odpovědi
tola

moje fabie combi 1,4tdi 51kw r.v.2006 má najeto 210000km olej a palivový filtr měněn dle servisní knížky,ve 190000km oprava alternátoru jinak vse ok-spotřeba oleje cca 1litr mezi výměnou nekouří takže myslím že 250000 až3000­00km vydrží

dejv.s

No nezapomínal bych na to, že tam prostě jeden válec chybý!! Motor je přizpusoben ale ja už bych do takového vozu určitě nešel!! Co já vím hodně držely motory 1.9 SDI 750000 umí udělat!!

Marenka

děkuji,vůz je pět roků starý od prvního majitele a má servisní knížku.

kropitko

Tak v té servisce musíte mít uvedeno,jak a co se s autem dělo. No a pokud máte i přesto obavu,zda je auto v pořádku,tak si ke koupi vemte sebou někoho,kdo tomu rozumí,nebo se s prodávajícím domluvte a vemte auto do servisu,na kontrolu. Samozřejmě tuto kontrolu zaplatíte Vy. Tak je to na Vás.