Kortikoidy - dlouhodobý dopad?

Mám atopický ekzém a alergii(zatím nevím na co,čekají mě testy).Lékař mi neustále předepisuje kortikoidové masti a krémy(např.Advantan krém).Jak dlouho to můžu používat a neublíží mi to nějak?Petra,33 let

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Radím kortikoidy obejít velikým obloukem. Dovolím si nesouhlasit s jejich zázračností. Určité problémy dokáží potlačit na úkor dalších, usazují se v těle a mají samé negativní dopady nejen přibírání na váze, předčasné stárnutí kůže (což mi ve slabé chvíli přiznala i lékařka)a mnoho dalších. Na otázku čím je nahradit ale neodpovím, protože každý člověk si volí svou cestu v životě a musí sám pochopit spoustu souvislostí přírodních zákonů a na nich založenou léčbu.Přečetla jsem mnoho různých knížek a dávala si věci dohromady nejen co se kortikoidů týče a dnes jsem zdravá a k lékařům nechodím ač mi řekli, že jsem nevyléčitelně nemocná. Přeji všem hodně sil a vždycky jen správná rozhodnutí.

Souhlasím s předchozí odpovědí, každý si sám může najít tu správnou cestu a nemusí za každou cenu jít tou nejhorší, užívat kortikoidy např.. Před lety jsem zvolila řešení ke všem typům alergií, které se objevily jako reakce v souvislosti se změnou pracoviště, celkem netradiční. Moc se o tzv. biorezonanci neví, v roce 2000 bylo v ČR asi jen 11 přístrojů, pocházejících ze Švýcarska. Tzv. biorezonancí jsem se během 3 sezení zbavila všech alergií bezbolestně a bez napíchání vzorků na alergologii do rukou. Dnes žiji bez alergií úplně normální život.

Pokročilý

Na ekzém používam vývar z borovice nebo ze smrku.Výhonky nebo mladé větvičky se dají do hrnce a uvaří čaj ,v tom čaji koupat nebo potírat.Někdy se používá také z ostružin listy ty ale stačí spařit.sbtáhnou chlor s vody a kůže nereaguje tak agresivně na mytí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.