Avatar uživatele
Nasťa007

Jak vyléčit atopický ekzém?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? da ny před 3194 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

V podstatě nelze vyléčit – lze jen mírnit jeho projevy a nevyvolávat ´zbytečné´ ataky…

Nejdůležitější je úprava jídejníčku (musíš se vyvarovat všech potravin, které alergickou reakci vyvolávají).
Pak musíš ošetřovat podrážděnou kůži (jedním z nejlepších prostředků je vepřové sádlo).
A pro případ ataky měj nachystané kortikoidy.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Také vynechat všechny chemické prostředky, nemýt nádobí v jaru (už vůbec ne v gumových rukavicích), nevytírat podlahy hadrem vodou s chemickým prostředkem (pořídit si mop), nehrabat se v motoru auta, nečistit ruce solvinou a jinými agresivními prostředky…

Zde jsem před 8 dny kladla stejnou otázku já:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-ucinne-pripravky-na-atopicky-ekzem-na-mou-otazku-me-navedla-adelickaa-svou-otazkou-na-lupenku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Mnoho zmůže úprava jídelníčku a psychická pohoda…
Dcera tu a tam drží „očistnou jaterní dietu“ (základy alergií jsou „ukryty“ právě v játrech). Již se obejde bez kortikoidů (užívá bylinné preparáty apod.)
Nádobí myje a úklid provádí v rukavicích pro alergiky:
odkaz: http://www.cran­berry.cz/nitri­love-rukavice/
Má modré – šmoulové ;), samozřejmě nepudrované (stejné, jako zdravotničtí pracovníci s alergiemi na některé typy rukavic, desinfekcí apod.) 😉

Já užívám 2× ročně preparáty ( po 300 Kč) od známého bioauditora (5. rok), Atopický ekzém a většina alergií včetně lupénky zmizela :D
Jen lískové ořechy nemůžu, zelená jablka a zralá kiwi…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

nekupujte lacné oblečenie a topánky na trhu.....a v žiadnom prípade nie kozmetiku!

kozmetiku a makeup radšej po porade s lekárom…v lekárni je dáky hypoalergénny make up

jedlo ak môžete, tak veľa bio (ale naozaj bio, nie hnojené v noci), málo éčok, nejedzte to, na čo ste vyslovene alergická.....a skúste menej soliť a cukriť.....

tuším kúpanie je zlé, jedno či vaňa, jazero, bazén.....a jasné, že veľa stresu tiež škodí

btw, liečitelia, ani tí dobrí veľmi nepomôžu…ekzémy a alergie sú často dedičné žiadna bylinka/magnet/kry­šál zlé gény nezmení

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
boraba

Dostala jsem doporučení na na protopan a musím říct,že jsem s ním velice spokojena a hlavně neobsahuje kortikoidy

před 2145 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví