Nasťa007

Jak vyléčit atopický ekzém?

Nejlepší odpověď
gecco

V podstatě nelze vyléčit – lze jen mírnit jeho projevy a nevyvolávat ´zbytečné´ ataky…

Nejdůležitější je úprava jídejníčku (musíš se vyvarovat všech potravin, které alergickou reakci vyvolávají).
Pak musíš ošetřovat podrážděnou kůži (jedním z nejlepších prostředků je vepřové sádlo).
A pro případ ataky měj nachystané kortikoidy.
😉

Další odpovědi
pusinka50

Také vynechat všechny chemické prostředky, nemýt nádobí v jaru (už vůbec ne v gumových rukavicích), nevytírat podlahy hadrem vodou s chemickým prostředkem (pořídit si mop), nehrabat se v motoru auta, nečistit ruce solvinou a jinými agresivními prostředky…

Zde jsem před 8 dny kladla stejnou otázku já:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-ucinne-pripravky-na-atopicky-ekzem-na-mou-otazku-me-navedla-adelickaa-svou-otazkou-na-lupenku

da ny

Mnoho zmůže úprava jídelníčku a psychická pohoda…
Dcera tu a tam drží „očistnou jaterní dietu“ (základy alergií jsou „ukryty“ právě v játrech). Již se obejde bez kortikoidů (užívá bylinné preparáty apod.)
Nádobí myje a úklid provádí v rukavicích pro alergiky:
odkaz: http://www.cran­berry.cz/nitri­love-rukavice/
Má modré – šmoulové ;), samozřejmě nepudrované (stejné, jako zdravotničtí pracovníci s alergiemi na některé typy rukavic, desinfekcí apod.) 😉

Já užívám 2× ročně preparáty ( po 300 Kč) od známého bioauditora (5. rok), Atopický ekzém a většina alergií včetně lupénky zmizela :D
Jen lískové ořechy nemůžu, zelená jablka a zralá kiwi…

Šidlo

nekupujte lacné oblečenie a topánky na trhu.....a v žiadnom prípade nie kozmetiku!

kozmetiku a makeup radšej po porade s lekárom…v lekárni je dáky hypoalergénny make up

jedlo ak môžete, tak veľa bio (ale naozaj bio, nie hnojené v noci), málo éčok, nejedzte to, na čo ste vyslovene alergická.....a skúste menej soliť a cukriť.....

tuším kúpanie je zlé, jedno či vaňa, jazero, bazén.....a jasné, že veľa stresu tiež škodí

btw, liečitelia, ani tí dobrí veľmi nepomôžu…ekzémy a alergie sú často dedičné žiadna bylinka/magnet/kry­šál zlé gény nezmení

boraba

Dostala jsem doporučení na na protopan a musím říct,že jsem s ním velice spokojena a hlavně neobsahuje kortikoidy