Alis

Kontrola v pracovní neschopnosti

Dobrý den, je pravda, že kontrolu v pracovní neschopnosti může poslat zaměstnavatel, přestože je už po 3týdenní lhůtě, kdy ji platí, nebo to už posílá sociálka sama za sebe? Nebo ji muže poslat pouze v těch prvních 3týdnech?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Kontrola ti může přijít kdykoliv v době nemoci a je jedno, kdo ji poslal, takže na to nehřeš a jestli jsi nemocný, tak maroď, jestli to jen hraješ, tak šupajdy do práce

Další odpovědi
anonym

Kontrola může přijít jak od zaměstanavatele, tak od sociálky a to třeba nezávisle na sobě.Přijde sociálka a za hodinu může přijít kontrola od zaměstnavatele.
A je jedno, že už to zaměstnavatel neplatí.Třeba mu chybí pracovník na pracovišti a kvůli nemocnosti nemůže přijmout jiného, takže si zkrontroluje, zda nemocný je opravdu nemocný.A pokud ho nachytá že, dělá v pracovní neschponosti něco co nemá, TAK HO MŮŽE NA HODINU PROPUSTIT.

brillant

Již se to tu řešilo – používejte vyhledávání.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=neschopen­ka%20kontrola

johana 56

Zaměstnavatel může poslat kontrolu i po uplnutí doby,kdy vyplácí náhradu mzdy během trvání DPN.Firmy s větším počtem zaměstnanců stále častěji využívají pro přehlednější dokazování přestupků nemocných nabídky pracovníků bezpečnostních agentur,kteří tyto kontroly provádí.

Alis

Naštěstí mě se to netýká. Spíš se ptala kamarádka, kdo vlastně tu kontrolu posílá, tak jsem využila možnosti dotazu na těchto stránkách.