stenly1

Provádění kontroly

Chtěl bych vědět jestli může u mne provádět kontrolu živnostenský úřad. Živnostenské listy mám 5 roků pozastaveny dělal jsem natěráčské práce a obchodní činnost. A teď u mne prováděli kontrolu mých technických průkazů a kupních smluv na má auta a to proto že mne sousedi udali že rozebírám auta Vedou se mnou řízení že dělám na černo vázanou živnost, což popírám není to pravda

Odpovědi
Miroslavst

V žádném případě. V případě, že má ŽÚ podezření, že provádíte činnost ke které potřebujete živnost. oprávnění a nemáte jej, má předat podnět policii.
Policie při prošetřování zda je naplněna podstata tr. činu neoprávněné podnikání by v rámci úkonů tr. řízení mohla na základě vydaného příkazu k domovní prohlídce prověřit i zmiňované technické průkazy.
Jaksi nechápu smysl otázky, jelikož minule jste uváděl, že byla prováděna kontrola bez vaší přítomnosti. Jak tedy mohli kontrolovat TP od vozidel.
Celou věc bych předal k prošetření policii, zda nebyl spáchán trestný čin. Rovněž jak jsem již radil minule bych se obrátil na živnostenský úřad.