Avatar uživatele
stenly1

Provádění kontroly

Chtěl bych vědět jestli může u mne provádět kontrolu živnostenský úřad. Živnostenské listy mám 5 roků pozastaveny dělal jsem natěráčské práce a obchodní činnost. A teď u mne prováděli kontrolu mých technických průkazů a kupních smluv na má auta a to proto že mne sousedi udali že rozebírám auta Vedou se mnou řízení že dělám na černo vázanou živnost, což popírám není to pravda

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5046 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

V žádném případě. V případě, že má ŽÚ podezření, že provádíte činnost ke které potřebujete živnost. oprávnění a nemáte jej, má předat podnět policii.
Policie při prošetřování zda je naplněna podstata tr. činu neoprávněné podnikání by v rámci úkonů tr. řízení mohla na základě vydaného příkazu k domovní prohlídce prověřit i zmiňované technické průkazy.
Jaksi nechápu smysl otázky, jelikož minule jste uváděl, že byla prováděna kontrola bez vaší přítomnosti. Jak tedy mohli kontrolovat TP od vozidel.
Celou věc bych předal k prošetření policii, zda nebyl spáchán trestný čin. Rovněž jak jsem již radil minule bych se obrátil na živnostenský úřad.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek