Shadowmaker

Jak mohu v LibreOffice nastavit kontrolu interpunkce jako např. chybějící čárky ve větách, jako má MS Office?

Defaultně to nejde…

Odpovědi
anonym

LibreOffice má slovníkovou kontrolu pravopisu, umí tedy rozpoznat překlepy ve slovech, ale nedokáže upozornit na chybějící čárky ve větě. Stejně tak třeba u „Páni jely“ (shoda podmětu s přísudkem) neumí navrhnout gramatickou opravu za „Páni jeli“, protože i slovo jely je ve slovníku vyskytuje a tak v tom chybu nevidí.

ivzez

Žila jsem v přesvědčení, že i MsOffice má jen slovníkovou
kontrolu pravopisu. Od kdy „umí“ opravovat interpunkci?

Sam1024

Nejlepší je naučit se česky. Je to užitečnější a nebudete muset bloumat v nastavení obskurního MS Office. 😉

cochee

ivzez, našel jsem, že údajně od MSO2007 to Word resp. jeho korekční mechanismus umí – viz https://dspace­.cuni.cz/bitstre­am/handle/20.500­.11956/42924/BPTX_2011_2­__0_258383_0_125414­.pdf?sequence=1&i­sAllowed=y . Nevím, nemůžu soudit, po celý zbytek doby mé koexistence s Windows jsem „zamrzl“ na MSO 2003 neboli Office 11, což byla poslední verze bez prostředí „ribbon“, tj. s klasickými menu.

ivzez

Já jsem to asi měla dát spíše do diskuze, že?

Děkuju za odkaz, podívám se na to.

Prostředí ribbon mi přijde hrozné, radši stále používám MsOffice 97.

Ale stejně zatím nejsem přesvědčena, že Word dokáže opravit chybějící nebo přebývající čárky, budu to muset někde vyzkoušet.