Luciášek32

použiváte někdo wps místo office? recenze?

Odpovědi
jáára

to sem do teď neznal. jinak používám Google Docs

ivzez

WPS Office je kancelářský balík,
jak bys jej chtěl/a používat místo kancelářského balíku?

WPS (někdejší Kingsoft) Office je normální kancelářský balík, který můžeš
(až snad na pár výjimek) použít všude, kde jiní používají Ms Office.
V bezplatné verzi ale nemusí nabídnout všechny programy.
Recenzi najdeš třeba zde:
http://www.ab­clinuxu.cz/clan­ky/kingsoft-office-suite-dalsi-alternativa-k-ms-office

Z „alternativních Office“ dávám přednost balíku SoftMaker Office, který je k dispozici pouze v angličtině či němčině (kontrolu pravopisu nabízí i pro dál dalších jazyků). Lze jej nainstalovat jako „portable verzi“, takže stačí jedna instalace a pak lze libovolně kopírovat kamkoliv. Je poměrně nenáročný na paměť, takže mi bez problémů funguje i na starších PC/NB.

SoftMaker Office (německy):
http://www.fre­eoffice.com/de/

Ze známějších balíků bych dala přednost Libre Office.

Poznámka:
Příště bys měl/a uvést alespoň operační systém
a místo čeho bys chtěl/a WPS Office používat.