ptáč

Když skončím s kouřením, jak přestat myslet na cigarety??

Konec kouření. Je nutné mít se na pozoru před dalším sviněním organismu tím, že nebudu mít cigarety u sebe, … nebo stačí je stačí prostě nekupovat, nemyslet na ně? Stačí předsevzetí, nebo je nutné vyvinout nějaké úsilí?

Nejlepší odpověď
anonym

Chce to jen pevnou vůli,ale je to těžký

Další odpovědi
zzzzz

Je potřeba si to dobře naplánovat (vlastní zkušenost). Nějakou dobu se s kuřáky vůbec nestýkat, stačí týden nebo dva. A potom už to bylo jednoduché, nejtěžší byl první týden:-))

www

Především musíš mít rovnou vůli přestat a bude tě to stát dost sil, odříkání ap.
Způsobů, které si zvolíš je celá řada a možná ti pomůže právě kombinace těch co uvádíš, vyzkoušej.
Doplňuji:
Ne ‚rovnou‘ ale hodně ‚pevnou‘ vůli !
Překlep ☹

Drap

Je to jen o pevné vůli a vnitřní síle každého jedince.

Questman

To musíš vědět sám :(
Zkus nejdřív na to nemyslet

  • ne abys myslel na to, že na to nesmíš myslet, to je taky špatně! :D
  • když budeš mít chuť nebo tě to jen bude svádět, začni rychle dělat něco jiného. Třeba cvičit, kus běžet, kouknout se na videa na youtube, mast…(však víš)
  • v případě, že tě někdo pozve, třeba v práci, rozhodně odmítni a urážky a posměšky nevnímej!

Pokud se nebude dařit tak zkus:

  • jíst nějakou nenáviděnou zeleninu nebo jídlo, když se neovládneš a jednu cigaretu si dáš (a to bez výjimek!, buď na sebe tvrdej)
  • zkus každou cigaretu, co ti někdo dá nebo vnutí, rozlomit nebo hoďit na zem a šlápnout na ni
  • nos v peněžence hodně dvacetikorun/de­setikorun (menší ne!) a za každou vykouřenou cigaretu jednu zahoď (na chodník, z okna, nebo ji hoď do automatu na kafe či jídlo – sám se tím odradíš a někomu jinému uděláš radost :) )

Jsou to tipy, odkoukané od známých, kterým se to podařilo. Hlavní je, neopomínat uvedené tresty a to NIKDY! je to taková sebevýchova.
Chceš-li, vyber si některé nebo všechny a s odhodláním se ti to podaří :)

dalid

ja som nebol tuhy fajciar takze som to mal jednoduchsie, ale velmi pomohlo, ze som sa nestykal s fajciarmi (nastastie vacsina priatelov nefajci) hlavne v kombinacii s alkoholom je to v hospode nezvladnutelne a aj teraz mam s tym problem. Druha vec je vytvorit si ine asociacie, ked som bol zvyknuty napr. dat si cigaretu na zastavke pri cakani, tak namiesto toho citam knihu, mozok si postupne zvykne.

Questman

zzzzz
Jak jako nestýkat? A co když má kuřáky v práci nebo v rodině, to se má jako odstěhovat nebo dát výpověď nebo jak si to představuješ? :D

zzzzz

Píšu týden nebo dva, to znamená pokud je mám v práci, tak si to naplánuji na dovolenou. Pokud je mám doma, tak je potřeba se domluvit a přestat hromadně, píšu, že důležité je plánování. Já to zvládla 🙂

marci1

Super, dávám Ti pomyslný palec ! Jsi dobrá ! 🙂

zzzzz

Já vím, že jsem dobrá, jinak bych to nezvládla:-)) Je to boj na dlouho, ale nejhorší je opravdu ten začátek, potom už se má člověk od čeho odrazit a lépe se to počítá a hlavně si říká, když už jsem to vydržel týden, tak to už musím zvládnout.

Když bylo nejhůř tak jsem olizovala zubní pastu:-))Asi měsíc jsem ji nosila v kabelce:-)) Nesnáším chuť cigarety na umyté zuby a pasta mi dost pomohla:-))) Dnes už mi to připadá směšné, ale jednu dobu jsem na té pastě byla skoro závislá:-))) Pro mě je ale podstatné, že můžu sama sebe pochválit, že jsem dobrá, že jsem to zvládla, dodalo mi to hrozně moc síly. Přibrala jsem 2kila a ty jsem pak zase zhubla, takže z mého pohledu jsem šťastný nekuřák:-)))

Questman

Nojo, jsi sice hrozně dobrá ale nejlepší je beztak nikdy nezačít a na to už má vůli málokdo ;)

marci1

Jo ta pasta je super, je výborná i když chce člověk zhubnout. Nikdy jsem nekouřila, ale obdivuji kuřáky, kteří s tím přestali. 🙂