Nikipiki23

kolikrat za zivot se svleknou obojzivelnici?

Doplňuji:
tak teda kolikrát za život se svléknou hadi,žáby atd… za život

Nejlepší odpověď
Lucijej

Obojživelníci se nesvlékají, to si to pleteš s plazy.
Doplňuji:
Žáby patří mezi obojživelníky.
Tak jsem našla, že i obojživelníci se svlékají a to v noci a velmi rychle, a pak ji sežerou, ale jak často už neuvádí.
Hadi mají prakticky neukončený růst, takže se průběžně svlékají celý život. S vyšším věkem se interval mezi svlékání prodlužuje. Poprvé se svlékají cca v 10. den života,potom zhruba každých 4 – 5 týdnech, ale v dospělosti už pak 1 – 2× ročně. Kůži svlékají v jednom kuse.

Další odpovědi
beer

Plazi a bojživelníci se svlékají pravidelně celý život, vždy když je jim kůže malá. Dožívají se však rozdílného věku, určení počtu svlékacích cyklů se tedy liší druh od druhu. Přirozeně ale častěji mladí jedinci, starší již méně.

Zdroj: Studium

elektrikář

Když je jim stará kůže malá.