Zlatý

Kolikamístné číslo si dokážete zapamatovat po jednom přečtení?

Je normální že si člověk po jednom přečtení pamatuje 16-timístné číslo? Kdysi jsem byl na brigádě v 1 firmě, a 2 měsíce jsem tam přepisoval čísla objednávek z papíru do počítače a vytvářel digitální databázi, je možné že jsem se nějak "vyvinul" a nebo to umí všichni? Ptám se proto že se mi několikrát stalo, že jsem někomu diktoval moje telefonní číslo, a on mě vždycky po třech číslicích zastavil a "počkej počkej, né tak rychle.." a až si ty tři číslice zapsal, mohl jsem hlásit další trojici. Vždycky jsem si myslel že je to normální pamatovat si takovéhle množství čísel, ale toto už se mi stalo asi potřetí a už si nejsem tak jistý..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Každému není dáno stejnou měrou. Čísla si pamatuji poměrně dobře, ale zase nemám paměť na obličeje.

Další odpovědi:

Zlatý

Ne - není normální, že "si člověk po jednom přečtení pamatuje 16-timístné číslo"...
;-)
Takový člověk je výjimečný (nebo ´ujetý´, jak se to vezme)...

Telefonní jo, ale to je jen 9 cifer.

Zlatý

Tak to mi dělá problém v práci. Do PC mám zadat čísla, ale musím se dvakrát podívat a to jsou prosím 6-ti místné čísla!

Stříbrný

Teď můžeš připočítat k těm třem případům dalšího čtvrtého člověka, který si zapamatuje delší číslo jen po třech číslicích.:-) Dlouho jsem měla problém si zapamatovat i vlastní espézedku. :-( :-) Ale bývalo to lepší, teď s věkem se zvětšuje i díra v paměti.

Já jsem jednou, když jsem se probudil, koukal na krabici od banánů na zapamatoval jsem si číslo, které tam bylo napsáno: 078 61081 922.

Stříbrný

Zapamatovat si po jednom přečtení 16-timístné číslo je slušný výkon, normální to není.

Pokročilý

Já osobně asi jak kdy. Obecně mám paměť špatnou a pokud nepůjde o nějaké snadno zapamatovatelné číslo, tak se přes deset číslic nedostanu...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.