Megaloman

Kolik zlatá se nachází v pozlaceném prstenu ?

Zdravím, vím, že je to individuální a určitě to nejde globálně určit, ale kolik zhruba zlata se může nacházet v prstenu, který je z jiného kovu a je pouze pozlacený ? Dá se takovýto šperk například prodat do zlatnictví k tavbě, nebo je to množství zanedbatelné ? Díky :)

Odpovědi
anonym

Nedá – to množství zlata je zanedbatelné.

Kelt

Je třeba se rozhodnout až na základě jistoty. Nech si udělat rozbor, nebo se zeptej ve výkupně zlata. Možná máš v ruce miliony, možná tam není nic. To jsem přehnal, ale chci jen říct, že konkrétní odpověď se dozvíš jen u odborníků.

bluegrassák

Toho zlata je tam tak málo, že se to vůbec nevyplatí prodat do zastavárny, kde Tě natáhnou. Zlato je na kov nanášeno chem. a el. cestou a sype se to na to po molekulách. Dále se vůbec nevyplatí dělat chemický rozbor. Pokud nejsi zdatný chemik, který má k dispozici laborku, tak cena oficialně je řádově 1000 Kč a více. Čus

arygnoc

to množstvo je zanedbateľné, pozlacuje sa elektrolyticky – vrstva je hrubá iba niekoľko atómov.