Rokio

Kolik vydělává průměrný úředník s maturitou?

Zajímá mě hlavně plat průměrného úředníka s maturitou absolventa (po škole) bez praxe.

Nejlepší odpověď
da ny

Jako všude, je to závislé na pracovním zařazení, odpracovaných letech apod.
Nedosahují na průměrnou mzdu.
Na mnoha místech u státních úředníků (městských) se požaduje VŠ vzdělání, stačí Bc. U nás se plat/mzda pohybuje mezi 16 – 20 tisíci čistého u maturantů (také Česká pošta, v logistice, , PÚ, asistent účetní, aj.) V našem kraji jsou nejnižší mzdy v ČR. Za stejnou práci mají v Brně, Plzni, Praze apod. (na ústředí) až dvojnásobek. Ing. na OSSZ, FÚ má zde 25 – 30 hrubého, nervy na dranc.
Prodavači v Kauflandu berou stejně i více, hlavu mají „čistou“.

Další odpovědi
zjentek

Na Prajzké mají podobný příživníci za zbytečným stolem na úřadu ze startu nějakejch 28k. To se to ku.va potom žije a existuje bez zahrad, králíků a slepic!

Zde ještě informačně pro tebe PŘÍKLAD o platech za velmi zajímavou činnost/práci v SM kraji>>>https:/­/prace.avizo.cz/vr-zoo-ostrava-zoolog-inspektor-zvirat-akvaria-a-teraria-15560614.html?ut­m_source=jooble&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=jo­oble

Drap

Od základního platu až třeba po 100 tisíc. Záleží kde a u koho pracuješ.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.