Rokio

Vydělává více plně kvalifikovaný dělník nebo nižší úředník (v průměru)?

poznámka:

plně kvalifikovaný dělník = zaměstnanec pracující ve výrobě v odvětví průmysl; základní škola + výuční list
nižší úředník = např. asistent, pomocný administrativní pracovník, sekretář apod.; maturita

Odpovědi
eleonnore

kvalifikovaný dělník

anonym

jiná odpověď

Záleží kde kdo dělá. Není specifikováno zda-li je to v ČR, či ne. Pravděpodobně myslíš v ČR, ale i tak záleží u jaké firmy kde kdo je a jestli tam není ze známosti či je to profese dělníka, který se hůře shání. Lidem se makat rukama už moc nechce, ale to je dobře, protože snad půjde dělníkům plat trochu nahoru. Úředník však mývá většinou ze začátku lepší plat, ale když má někdo dobrý flek jako dělník ve strojírenství např. Bosch, tak má peněz jako želez.

Lgee

nižší úředník

Drap

jiná odpověď

Nelze srovnávat nesrovnatelné. Záleží na jednotlivci, na konkretní pozici a na zaměstnavateli

Enife

kvalifikovaný dělník

Jak kde.

autacek

jiná odpověď

Průměrná výše výdělku dle oborů jde dohledat na stránkách ČSÚ. Ovšem jako všechny průměry, v reálu se můžeš potkat s něčím jiným.

Pokud se ale ptáš, skrz rozhodnutí, kam po základní škole dál, vyber si především takový obor, o kterém si myslíš, že tě bude bavit, jen podle vydělaných peněz to určitě neřeš.

ivzez

kvalifikovaný dělník

Vycházíš ze špatného předpokladu → vysoce kvalifikovaní
mohou být i dělníci pracující mimo výrobní sféru – např. řemeslníci
poskytující služby → instalatéři, opraváři „čehokoliv“ apod.

Kvalitní řemeslníci nejsou všude snadno k sehnání
a jejich práce může být ohodnocena i výrazně výše
než práce leckterého absolventa SŠ s maturitou.