Mr.Jan

Kolik vězňů bylo v České republice uvězněných za rok 2020?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nástupy do věznice jsou možné dvěma způsoby: převod z vazby nebo přímý nástup výkonu odnětí trestu.
V r. 2020 přišlo do věznic 2672 osob z vazby a 5433 nastoupilo výkon trestu, celkem tedy 8105 osob.

Zdoj: Statistická ročenka Vězeňské služby ČR za r. 2020, kapitola 8.3.2

Zdroj: https://www.vscr­.cz/media/orga­nizacni-jednotky/generalni-reditelstvi/odbor-spravni/statis­tiky/rocenky/sta­tisticka-rocenka-2020.pdf