bolak

Kolik % vězňů v českých věznicích tvoří romové?

A jak se to se srovnáním s % romů v české populaci? Jsou ta čísla zhruba stejná?

setapouch: 13 000 jich žije u mě za barákem, v jedný polorozpadlý budově, ale okna maj plastový, to zas jo, maj tam místo nich stěnu z toho modrýho kontejneru na papír

Nejlepší odpověď
setapouch

Obávám se, že žádná takováto statistika neexistuje, zejm. proto, že národnost je čistě subjektivní pocit.

Mimochodem, při posledním sčítání se k romské národnosti přihlásilo pouhých 13 000 obyvatel. Aktuálně „sedí“ přibližně 16 000 vězňů, tj. jeden z 625 obyvatel. Romů by tak mělo „sedět“ 26.

A ještě maličkost: od roku 2007 do roku 2011 na integraci Romů celkem šlo 520,92 milionu. Ročně na jednoho 40 000 Kč. A díky novým nařízením EU o použití finančních prostředků EU musí členské státy v letech 2014 až 2020 vyčlenit 20 % peněz z Evropského sociálního fondu na sociální integraci. Výsledky se jistě brzy dostaví.
Doplňuji:
Čím to, že se tato otázka, která byla doplněna již před několika dny, zčistajasna ocitla zase v popředí? Je na to fígl? Funkce? Úplatek? :)

Další odpovědi
quizzi

59.6% dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnosti.
V ČR Romové tvoří 3% obyvatel.

bolak

setapouch: Kdysi jsem žádal admina o úpravu webu, v tom smyslu že pokud někdo otázku smaže a admin uzná že nebyl ke smazání žádný důvod, tak aby byla navrácena jako kdyby byla právě vytvořena, tedy úplně nahoru. Důvod byl ten, že občas někdo vytvoří otázku a někdo škodolibej mu ji hned bezdůvodně smaže, ale admin projíždí/posuzuje nahlášené otázky třeba až po několika dnech, takže se stávalo, že otázku vrátil třeba po 5 dnech, ale ta už byla dávno zasunutá někde pod hromadou stovek dalších otázek, a protože lidi čtou jen nový otázky, tak zůstala bez odpovědi. Je tedy možný že tato úprava už byla schválena a provedena, a že tedy to je ten důvod proč se otázka posunula na začátek seznamu.

setapouch

To by bylo super, tahle chyba mě taky dost štve. Nebo budu optimista – štvala :)

Agneta

Romů je v ČR dle mého odhadu jeden milión, a mají – li průměrně šest (spíš víc) dětí, tak kolik jich bude za dvacet let? Už se na to těším, to se nachechtám :DDDD

Pepa25

informace quizzi není pravdivá, pochází z jednoho protiromského pamfletu.
Jak píše setapouch, nikdo takovou statistiku nemá. Existují odhady, které všechny uvádějí, že podíl je podstatně (až násobně) vyšší než ve většinové populaci.

bolak

quizzi: to je dobře, je potřeba je začlenit, a tohle je ideální místo..