zjentek

Kolik teď stojí jídlo pro bohaté?

Já tohle vůbec nevím. Nesleduji. Celozivotně znám ceny jen laciných potravin, ovšem neuniklo mi, že laciné jídlo zdražilo už natolik, že už rozhodně není pro chudé. Mno, já tedy nevím… Anebo je to teď prostě tak, že se jednoduše potřel rozdíl mezi bohatými a chudými a svorně se teď máme už jenom dobře. Děkuju.

Nejlepší odpověď
elkon

Dost nesmyslný dotaz. Záleží na kupní síle. Každý má cenový strop někde jinde. Co je pro jednoho drahé, je pro jiného ještě levné.

Další odpovědi
Drap

Stejně jako pro chudé. Když jdeš koupit chleba, neptají se tě zda jsi chudý nebo bohatý. Buď na chleba máš a nebo nemáš. Pokud nemáš, jdeš domů bez chleba.

plebs

Tak na př. Vídeňský řízek knedlík 63 Kč
Omeleta se sýrem 34 Kč
Kuřecí řízek 54 Kč
Káva Turek 7 Kč
Pivo Gambr. 7 Kč atd. Poslanecká sněmovna ČR 5.1.2023 i když ceny se mění každý den doufejme že to elita utáhne.

aliendrone

No, ohledně toho záleží na individualitě dotyčného. Nejhorší jsou tzv. „krkouni“ (znám pár takových), kteří šetří na VŠEM, tedy i na sobě. Ale abych jen neplácal, tak obecně bohatí si ho odepisují z daní, potažmo je to moc netrápí. 😉

Pepa25

Až pojedu do Prahy za podnikateli, lobysty a politiky, tak se poptám. Takhle z internetu: kus masa ve Slováči stojí 1195 kaček na osobu https://www.bra­sileiro-slovanskydum.am­bi.cz/nabidka/

cappuccino

Zalezi na tom, jestli si jidlo das v restauraci nebo si ho pripravis doma?
Ale dnes uz i leco – drive jidlo skutecne levne, ze zbytku – je jidlem pro bohate!!
A samozrejeme zalezi taky na lokalite.
Nedavno jsem jedla na Sumave v jedne horske boude kachnu s knedlikem za 230Kc. Za stejnou cenu tam maji i jeleni gulas s domacim knedlikem nebo svickovou. To se mi oproti jinym cenam (treba za smazak v obyc. hospode) zas nezdalo tak moc.
Podivej se treba na jidelni listek od Angusfarm. (nejde mi vlozit odkaz)

Rokio

Nevím, kolik stojí jídlo pro bohaté, ale levný oběd, který nemusíš připravovat, má podle mě cenu 80 až 110 Kč. Znám jídelnu, kde lze pořídit za takový peníz.

VaclavZeman

Bohužel to, zjenteku, nevím. Ale vím, že v Penny marketu měli minulý týden mýdlo za 6,90 Kč, tak jsem jich bral hned deset. Normálně nestojí pod deset korun, tak jsem to musel hned brát. A vzhledem k tomu, že jsem milionář a měsíčně mám při lepším měsíci sto dvacet tisíc, tak nepatřím podle výdělku mezi chudé. Ale stejně nakupuji jen podle slev, takže si myslím, že se to tak brát nedá. Děkuju.

cappuccino

Zde je ta restaaurace v Sobesukach:
https://www.an­gusfarm.cz/