annas

Kolik studentů hraje ve třídě jenom na klávesy?

Ve třídě je 30 studentů. 5 z nich se věnuje výhradně zpěvu a nehraje na žádný hudební nástroj. Ti ostatní hrají na klávesy a kytary; 18 studentů hraje na kytaru, 6 kytaristů hraje rovněž na klávesy.
Doplňuji:
Také jsem počítala – 7 na klávesy, 6 na klávesy i kytaru.

Hudler vypočítal dobře, ale špatně si přečetl otázku, ale dostane bod za úvahu.
Popelka má dobře. Hanulka tentokrát ne.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Na matematiku nejsem, ale tipla bych 7.
5 + 18 – zpěv + kytara a klávesy (z těch 18 hraje 6 na kytaru i klávesy) = 23
30–23 je 7, takže JENOM na klávesy (a na nic jiného) hraje 7 studentů.

Další odpovědi
Hudler

Máme 30 studentů z nichž 5 nehraje na nic. Z těch zbylých 25 hraje 18 na kytaru, tedy zbývá 7 studentů, kteří hrají jenom na klávesy, ale ještě 6 studentů hraje na oba nástroje.
Na klávesy hraje celkem 13 studentů.
To mám rád 🙂 Děkuji za takovou otázku.

hanulka11

Asi jen jeden

1popelka1

Annas, dívala jste se dnes v MF na statní maturitní otázky z matematiky? Veřejně přiznávám – já bych neprošla. Ještěže už mám maturitu dávno za sebou…

annas

Hudlere, já moc ne. Až něco objevím, tak vložím.

Hudler

Líbí se mi ty otázky, ale někdy se seknu 🙂