Rommart

Kolik stojí utracení agresivního psa u veterináře?

Nevíte prosím někdo kolik se platí Veterináři za tzv. utracení velkého psa?

Pro Drap
Bohudík to není můj problém ale mého známého který mě poprosil jestli nevím něco bližšího.

Nejlepší odpověď
brillant

Psa lze dle zákona utratit pouze pro slabost, nevyléčitelnou nemoc, těžké poranění, genetickou nebo vrozenou vadu, celkové vyčerpání nebo stáří zvířete, jsou-li pro další přežívání spojeny s trvalým utrpením. Utracení zdravého psa není zákonem povoleno.
http://www.ces­kaveterina.cz/us­pani-psa-cvt-1129-9652.html

Další odpovědi
Drap

Injekce na uspání vychází cca od600 do 1200. U každého veterináře jinak. To, že je pes agresivní, neni důvodem k utracení.Spíše by se měl utratit jeho majitel, ten za agresivitu totiž může.

nyjono

Kdo „poznal“, že je agresivní???
Cenu, pokud se k tomu sníží, ti řekne veterinář. Určitě několik set.
Doporučuji kontaktovat p. Desenského. Na tyto psy se specializuje.

obusek22

Spíš být na majiteli tak bych přemýšlel o nějakém převychování v dnešní době, se podle najde dost odborníku kteří tomu rozumí, utratit psa kvuli agresi mi přijde jako krajní řešení v případě smrtelného napadnutí člověka například…

Medulka.013

To Drap: Pes není věc, takže se k němu výraz majitel nehodí. Majitel může vlastit neživý majetek, ale ne zvíře. Já třeba používám prosté slovo člověk a nebo někdy dvounožec.

Mc Merkurion

… je jedno, jestli se hodí, či nikoli, všude se bere majitel psa, a tím pádem je to daný … a jak píše Drap, člověka nemůžeš utratit, proto použij majitel …

Medulka.013

Jsem majitelkou svého dítěte.