Avatar uživatele
Rommart

Kolik stojí utracení agresivního psa u veterináře?

Nevíte prosím někdo kolik se platí Veterináři za tzv. utracení velkého psa?

Pro Drap
Bohudík to není můj problém ale mého známého který mě poprosil jestli nevím něco bližšího.

Zajímavá 0 před 2592 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Psa lze dle zákona utratit pouze pro slabost, nevyléčitelnou nemoc, těžké poranění, genetickou nebo vrozenou vadu, celkové vyčerpání nebo stáří zvířete, jsou-li pro další přežívání spojeny s trvalým utrpením. Utracení zdravého psa není zákonem povoleno.
http://www.ces­kaveterina.cz/us­pani-psa-cvt-1129-9652.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Injekce na uspání vychází cca od600 do 1200. U každého veterináře jinak. To, že je pes agresivní, neni důvodem k utracení.Spíše by se měl utratit jeho majitel, ten za agresivitu totiž může.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Kdo „poznal“, že je agresivní???
Cenu, pokud se k tomu sníží, ti řekne veterinář. Určitě několik set.
Doporučuji kontaktovat p. Desenského. Na tyto psy se specializuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
obusek22

Spíš být na majiteli tak bych přemýšlel o nějakém převychování v dnešní době, se podle najde dost odborníku kteří tomu rozumí, utratit psa kvuli agresi mi přijde jako krajní řešení v případě smrtelného napadnutí člověka například…

před 2566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Medulka.013

To Drap: Pes není věc, takže se k němu výraz majitel nehodí. Majitel může vlastit neživý majetek, ale ne zvíře. Já třeba používám prosté slovo člověk a nebo někdy dvounožec.

před 2592 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… je jedno, jestli se hodí, či nikoli, všude se bere majitel psa, a tím pádem je to daný … a jak píše Drap, člověka nemůžeš utratit, proto použij majitel …

před 2591 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Medulka.013

Jsem majitelkou svého dítěte.

před 2479 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek