pavkaca

Uspání(eutaná­zie)pejska

Dobrý den,můžete mi někdo poradit?Maminka již má hodně starého pejska s rakovinou(14let),pej­sek má čím dál větší bouli za hlavou a již se moc trápí.Jak probíhá takové uspání pejska a jaká je přibližná cena?Musí se to nějak předem domluvit a je potom možné si pejska odvézt?

Nejlepší odpověď
anonym

Byla jsem s kocourkem , uz mu bylo 18 let. Dychal uz jen na 20 procent. Dali mu injekci nejdrive na usnuti .. tlouklo mu jeste srdicko … pak jsme ho predali veterinari a ten ho odnesl. Ja ho domu nechtela … ☹
Vam by ho pak ale domu dali, pokud chcete. Vemte si sebou deku a do ni ho zabalte.
Platila jsem kolem 500 kc. Jsou to ale 2 roky a byl malinkej. Nevim jak u psa. ☹

  • iv-

Další odpovědi
rottwy

Já myslím, že u veterináře je to tedy lepší, já jsem měla taky pejska dlouho, nejlepší kamarádku a nikdy bych se nemohla dívat jak jí někdo střelí, vím, že se to dělá, ale na tohle jsem až moc citlivá. U veterináře je to rychlé a bezbolestné, můžete pejska do poslední chvíle hladit a uklidňovat, nejdříve se mu píchne injekce, která ho uspí a potom druhá, která mu zastaví srdíčko. Bezbolestné a rychlé. Myslím, že je to krásná smrt, škoda, že to tak nejde u i u lidí :) a určitě to pro něj bude lepší!!

kapka

Pokud chcete, zkuste obvolat i více veterinářů, při troše štěstí seženete takového, který Vám přijede „uspat“ pejska domů. Mám kamarádku, která to tak udělala. První veterinář k ní jet domů odmítl, poslala ho do háje a našla si jiného.

Drap

Ceba se pohybuje kolem 500. Pejsek dostane ijekci, usne a je konec. U pejsků se tomu neříká eutanazie, ale utracení.

greycell

pokud bydlí maminka na vesnici, obvykle lze požádat místního myslivce či nimroda. Pes v žádném případě netrpí, protože je střelen ze zadu do hlavy(zlomky sekund). Je při tom ve známém prostředí. U veterináře bude velice stresovaný a vycítí, že se něco děje, trápí se více.
dopl. samozřejmně uspání injekcí je standardní postup, kdy třeba nejsou problémy s převozem pejska, atd.

hanysicek

Nechápu jak by někdo dokázal utratit pejska střelením do hlavy. No i takový lidi se najdou.

Zplic

Zkuste Bachovu květovou terapii. Můžete tak výrazně prodloužit věk psa. Bachova terapie už prodloužila psům život o mnoho let majitelům, kteří se rozhodují pro eutanazii.

Zdroj: www.vymazlenec.cz/

Kajolka

No jak to pak řešíte? :( Necháte ho tam? Nebo ho třeba pohřbíte na zahradě? Nebo kremace? :( Já nevím, aktuálně to řeším, tak by mě zajímaly zkušenosti…