Rokio

Kolik stojí průměrně drahá Škoda Fabia?

Musí být v dobrém stavu, nebouraná a vydržet alespoň 10 let.

Odpovědi
Filip84

To je nesmyslný dotaz.

Každá jetá fobia vydrží 10 let, lišit se bude náročností vstupního (a následného) servisu: vyměníš carrosserii (je samonosná, prakticky neopravitelná), uděláš generálku motoru, vyměníš světlomety a elektroinstalaci, dáš nové nápravy a řízení, přečalouníš interiér a jist jsem sobě tím, že když ji budeš pravidelně udržovat, nenabouráš atd., vydrží Ti 10 let. Akorát náklady na ten vstupní servis budou vyšší, než cena nového auta. 😅

Chtěl-li bys pregnantnější odpověď, musel bys poskytnout relevantnější vstupy: kterou sérii fobie bys si představoval, jestli to má mít motor Ottův, nebo Dieselův, jakou by to mělo mít výbavu. Pak by se dalo odpovědět pregnantněji.

Jinak fobie jsou u nás, jako všecky Das Skoda Auto, v ceně, s tím musíš počítat!

A do každýho jetýho auta budeš muset něco vrazit – s tím počítej, minimálně vyměnit olej, olej v převodovce (zvlášť u hydrodynamické převodovky, tam na tom stojí a padá její životnost a spolehlivost – a neopravíš ji, prakticky, je to „hodinářský stroj“, mění se kus za kus!), chladící kapalinu, vyčistit nádrž na palivo, vyměnit svíčky / zkontrolovat žhavící spirály u Dieselova motoru a Sicher nějakou vyměníš – když ne hned, tak po první zimě, většinou všecky, že, nějaký ten drobný únik provozních kapalin, ergo, přetěsnění také není úplně výjimečnou záležitostí. Plus si vem, že u většiny jetých aut jsou po smrti světlomety: neříkám, že je musíš měnit hned, ale tak jako výhledově. Plus, zvlášť když je to někde z města, nějaká ta oprava laku se ti taky nevyhne. Jedno s druhým!

elkon

Podívej se na stránky autobazarů a jestli umíš počítat, tak si průměr vypočítej. Pořád se tu předvádíš, ale tohle neumíš? Zřejmě to tvé vychloubání je jen póza.

Filip84

Rokio🤪: Kup si Tatru 111:

Tatra 111 – aut do každé rodiny! 😎

https://18844­03144.rsc.cdn77­.org/foto/tatra/MHg2MDAv­ZmlsdGVyczpub191cHNjYW­xlKCkvaW1n/3799645­.jpg?v=0&st=zw9KPIr_BfmZ­UQGbK925s92Ac­FOlv0MN72fZ3uw7­anE&ts=160081­2000&e=0

Doporučuje 11 z 10 chauffeurů Wehrmachtu. 😎

Výhody:

  • je spolehlivá: nemá nic, co není nezbytně nutné ke konečnému vítězství, a co nemá, to se ji nepokazí!,
  • s vhodnou nástavbou poslouží jako rodinný karavan, nouzové obydlí, chata, příbytek pro návštěvy, atp.. Jiné auto vám stojí v garáge, Tatra 111 slouží pořád!,
  • povozíš fakany na korbě, už nikdy nebudou kušnit, že chtějí jet na vejlet!,
  • budeš nejoblíbenější člen svý komunity: soused se bude potřebovat přestěhovat? Žádný problém, kámo, na korbu Tatry 111 se vejde vybavení průměrné domácnosti, a do budky celá rodina (a kdo se nevejde do budky, na korbu se vměstná!, pokazí se školní autobus? Nevadí: vyměníš nástavbu a fakany posbíráš a odvezeš do školy!, soused bude mít svatbu, má velké příbuzenstvo a zároveň bude chtít netradiční auto? S Tatrou 111 budeš za zvězdu: jí umyješ, naleštíš a udělá Parade jak na Den vítězství!,
  • ženská ti ji nerozbije, protože v ní ani nezatočí volantem. Nemá strojní řízení, nemá synchronisovanou převodovku!,
  • v provozu je bezpečná, chová se jako Panzer: traversa vepředu, provoz pod nohama a kdo vysoko sedí, ten daleko vidí! – si to srovnej s nějakou fobiou! 😎

Proto Generální štáb Wehrmachtu doporučuje: Tatra 111 do každé rodiny! 😎😜😂

Pepa25

Filip: super inzerát, ale kde takovou Tatru 111 sehnat? Podle Registru silničních vozidel ji je u nás jen 13? (ano, vím, jsem účetní suchar, který pokazí každou radost)

Rokio

Filip84: Děkuji za radu. 🙂

Filip84

To byla legrace, pochopil jsi to? 😅