Cohen

Kolik se vejde tun nebo litrů ropy do tanku o objemu 10 000m3 ?

Doplňuji:
je mi 30 proboha jaký domaci ukoly ?! nevim jak se to pocita proto se ptam tady a ocividne jsem starsi nez vy .. :) pokud znam ró ropy tak jaký je vzorec ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

🙂 je to jednoduché, musíš si představit jak vypadá 1m krychlový a jak vypadá litr.

Litr= 1dm krychlový, to znamená kostka o stranách 0,1m x 0,1m x 0,1m.
Na dno metru krychlového se ti jich vejde 10×10 tedy 100 (litrů- dm krychlových) na výšku to zase vynásobíš 10 a máš 1000dm krychlových nebo-li litrů.

V tanku píšeš že je 10000m3 takže to jen vynásobíš.
10000 × 1000 = 10 milionů litrů nebo dm krychlových.

Tu váhu by si pak počítal podle hustoty. 🙂

Další odpovědi
mosoj

Fakt otázka hodná tolika hodnotných odpovědí a hvězdiček.

Zbynas

Hodně.

/Domácí úkoly neděláme, nahoď svůj nápad/
Doplňuji:
Myslím, že není potřeba počítat s hustotou, protože jeden litr ropy je prostě jeden litr ropy a hustota je v tom již započítaná. a 10tis. m3 je prostě taky dáno. Takže 1m3 je 1000 litrů, tudíš 10000 * 1000 = 10 milionů litrů :)

anonym

Zjisti si, jakou má ropa hustotu – zbytek je snadný výpočet…
😉
Pokud chceš, vlož sem postup a výsledek – zkontrolujeme jej…

Funna

kolik je to tun netuším, neznám hmotnost litru ropy z hlavy a na google si to můžeš najít i sám…ale kolik je to litrů…no promiň…fakt těžký výpočet…1 m3 = 1000 l…a kolik asi tak je 10 000 × 1 000…je to na tebe moc nul, že? .-)))

Emefej

Na litry je to jasné, na tuny se to nedá přesně spočítat, každá ropa má jinou hustotu. Bude to mezi 7 až 10 kt.

Kelt

1 m3 je 1000 l, takže přímou úměrou se dá vypočítat kolik litrů se vejde do daného tanku, je to 10 milońů, přidávám o tri nuly více. A když znám hustotu ropy, tak mohu vypočítat hmotnost. Touto hustotou násobím objem. Ale když mám objem v m3,musím mít hustotu v kg/ m3

Mc Merkurion

litrů > to jsi si odpověděl sám,objemová hustota se pohybuje od 730 do 1000,takže by jsme mohli klidně říct,že co kubík,to tuna…

arygnoc

žiaden problém.

hustota je v kg/m3 (g/cm3).

ak poznáte hustotu, viete teda koľko váži 1 m3 (alebo podľa jednotky previesť na m3).
vynásobte to 10.000 a hotovo- čo sa týka hmotnosti.

čo sa týka objemu, tak do základných vedomostí patrí i prevod kubických mier.
snáď vám pomôže, že 1 liter je objem kocky [kostky] o rozmeroch 10×10×10 cm.

zzzzz

já bych ho tou hustotou nezatěžovala, myslím si, že by mu to v litrech mohlo stačit .-)))