Rokio

Kolik procent lidí se po smrti dostane do nebe (otázka pro lidi věřící v Boha)?

Pokud by například z celé Zeměkoule bylo úplně názodně vybráno sto lidí, u kterých by se odhadovalo, kam po smrti půjdou, kolik by jich skončilo v nebi?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Budete-li listovat Biblí, dozvíte se tam, že to bude tak veliký zástup, že ho nebude možné sečíst. Nesmíte totiž zapomenout, že lidstvo je na Zemi už nějaký ten pátek a ti, kdo tam budou, budou ze všech generací, nejen z dnešní doby. Není nikdo jiný, než Bůh, kdo by mohl jakkoliv určit, kdo se dostane do nebe a kdo nikoliv. Neexistuje tedy ani žádný způsob, jak zjistit, kolik to bude procent.

Těch 144 000, o nichž se zmiňuje Luckykubrt a Roman71, o těch je zmínka v knize Zjevení. Je o nich psáno, že jich je 12 000 z každého izraelského pokolení (kmene) a že jsou to „služebníci Boha“. Po nich ale má přijít i „veliký zástup, který by nikdo nemohl sečíst, ze všech národů a pokolení a llidí i jazyků …“.

Další odpovědi
Drap

Podle posledních statistik jich do nebe přijde 67,82%

marci1

Nelze odpovědět. Věřící lidé věří, že jen Bůh určuje, kdo se dostane do nebe a projde pekelným ohněm.
„Hned po smrti přijde do nebe duše toho, kdo zemřel v křestní nevinnosti nebo kdo zemřel v milosti posvěcující a už na zemi si vytrpěl časné tresty za hříchy anebo se vykoupil z očistcových trestů dobrými skutky a odpustky. Duše těch, kteří zemřeli v milosti posvěcující, ale mají ještě trpět za hříchy, přijdou do nebe přes očistec. V den posledního soudu dostanou se k duším svatých do nebe i jejich těla.“

Zdroj: http://katolicky-katechismus.cz/ca­tegory/cast-prvni/33-nebe/#.WGZnMX1PJzU

luckykubrt

Nevím kolik je to přesně procent, ale do nebe má přijít přesně 144.000 pomazaných křesťanů, aby panovali s Ježíšem v Boží vládě. Na Zemi má zůstat ten velký zástup, který žádný člověk nemohl sečíst. 🙂

Zdroj: Bible – kniha Zjevení

Roman71

Na tohle dává úplně přesnou odpověď Zjevení (poslední část Bible). Počet lidí jdoucích do nebe, kteří budou spoluvládci Ježíše Krista, je přesně 144000 (Zjevení 7:4; 14:1,3). Jedná se o doslovný počet vyvolených spoluvládců.
Tyto spoluvládce vybírá sám Bůh a takto „pomazaní“ obdrželi svědectví svatým duchem.

Já mezi pomazané nepatřím, takže nedokážu popsat, jak bylo pomazání obdrženo.

Roman71

Nuk nuk:

Ano, velký zástup.. A kde myslíš, že bude žít? Odpověď je možné najít na spoustě míst Bible. O životě velkého zástupu se zmínil i ježíš Kristus v „prohlášení za šťastné“.. Ježíš tam popisuje obě skupiny, jak 144000 tak velký zástup a to hned ve dvou verších 5.kapitoly, 5. a 9.-10. verš.
Další místo, kdy ještě o nebeské naději nebylo rozhodnuto, je ve 37.Žalmu, 9, 29, 34.verš a další.. Není třeba spekulovat, Bible dává vysvětlení sama, nenechává nikoho na pochybách o tom, kdo a kam půjde.

Roman71

A ještě dodávám jeden verš z knihy Zjevení 21:1. Je v něm zmíněno „nové nebe“ a „nová země“. Novým nebem je myšlena nová vláda, která je složena z Ježíše a 144000 pomazaných, a nová země je velký zástup a spousta vzkříšených lidí, které (jak už bylo zmíněno) nedokáže nikdo sečíst :)