dvdk

Kolik pixelů má papír A4

Prosím poraďte.
Doplňuji:
Děkuji, já jsem myslel, na kolik pixelů mám uložit obrázek k vitisknutí

Nejlepší odpověď
baghira

Záleží na hustotě, jakou tiskneš. Pokud běžná tiskárna tiskne v hustotě 200 dpi, tak se jich na A4 vejde 3 866 947. Při 300 dpi je to 8 700 630

Jinak samotný papír žádné pixely nemá, je to papír, ne obrazovka :DD

Další odpovědi
Alesh

Záleží na tiskárně, kolik zvládne. Jinak MS Word doporučuje pro kompresi obrázků, tak aby byly vhodné k tisku: 220 pixelů na palec, čili palec = 2,54 cm, pokud udělám jednoduchý přepočet 220 / 2,54 = přibližně 100 pixelů na cm. Budeš-li chtít obrázek o velikosti 16×9 cm, pak to chce rozlišení alespoň 1600×900. Když uděláš víc, nic se nestane, ale i ta tiskárna má své limity.