Smackdown

Kolik obsahuje kofeinu instantní káva?

Jacobs,velvet,nes­cafe,atd

Odpovědi
Kepler

Jsou velké rozdíly mezi značkami. Na jeden šálek kávy bylo nalezeno 44 až 86 mg. https://www.ak­cniceny.cz/spo­trebitelsky-test/test-dnes-instantni-kava/

Lamalam

To je různé, od 2 po 4%.

Pospíšil

Instantní káva má v průměru asi 3,3 % kofeinu, Mletá káva jen asi 1,2 %. Jenže taková ta tak akorát lžička má sotva 2 g instantní kávy, ale mleté kávy 10 g. Z jedné lžičky je proto mletá káva skoro dvakrát silnější.

Sonka Pop

Ahojky všem :) Lidičky, mám takový plán. Chtěla bych si koupit kávovar, ale jde mi hlavně o kvalitu. Proto docela reálně uvažuju o zn. Jura. Našla jsem si ho tady https://www.svy­carskekavovary­.cz/jura. Budu ráda za vaše zkušenosti s tímto shopem. Díky moc.

Dominikapr

přečti si tento článek https://www.la­zenskakava.cz/ko­lik-kofeinu-obsahuje-vas-salek-kavy/ vše potřbne jsem tam nasla ¨:)

XenieRo

No a jaký ten kávovar přesně jsi koupila? A podle čeho ses rozhodovala při jeho výběru? Oni mají na webu nějaké kontakty… konzultovala jsi to s nima?

SuzanKa

Prosím prosím, hledám domácí kávovar. Na trhu je toho ale tolik, že nevím, podle čeho si vybrat… Jak jste kávovar vybírali vy?

Sonka Pop

My máme v práci kávovar Jura a ten teda valí jak blázen. Však jsem si ho taky díky tomu pořídila domů :)

Kepler

Ty údaje v procentech mi připadají jako nesmysl. Procenta z jakého celku? Z hmotnosti zrna upražené kávy, nebo instantní? Tomu se mi nechce věřit. Obsah takových alkaloidů v čemkoliv se měří spíše v ppm. Dobrá, v promile.