Avatar uživatele
Terryle

Je silnější zrnkový kafe nebo instant?

Dostaly jsme se s kamarádkou do pře – hádáme se, který kafe je silnější, resp. ve kterým je víc kofeinu. Já tvrdím, že zrnkový, ona tvrdí, že instant (že prý se tím sušením zvyšuje koncentrace kofeinu). Jasně, vím, že dost záleží i na odrůdě, ale obecně – dá se říct, co je silnější?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? panenka, quentos, modrypezotek, iceT, hanulka11, hanny 2, dědapetr, anonym, anonym před 4742 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Myslím,že zrnkové,jelikož instantního vyzunknu i tři za sebou a nic,a zrnkové by mě asi složilo.Ale taky asi záleží jak je na to kdo zvyklý.
Někdo mi kdysi říkal,že třeba Nescafé je pouze odpad a za kávu se to nedá považovat.
Zase na druhou stranu lžička Nescafé mi přijde silnější než jiná značka kávy,proto dávám přednost jiným značkám.Jen můj názor.
Doplňuji:
A taky se říká,že káva ztratí na obsahu kofeinu,pokud se do ní přidá mlíko,ale co je na tom pravdy netuším.

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Pokud se vezme množství kávy,například:1 lžička zrnkového kafe má miň kofejnu jako 1 lžička rozpustného.Je to moje doměnka že v rozpustným je výluh čili čistá káva a mledá hrubá výluhu je z mletých zrn tak je slabší.
Doplňuji:
teď jsem našel:Průměrný obsah kofeinu v jednom šálku (150 ml) kávy připravené z mleté zrnkové kávy je přibližně 85 mg, instantní kávy 60 mg a kávy bez kofeinu kolem 3 mg http://www.eu­fic.org/article/cs/nu­trition/functi­onal-foods/artid/caf­feine-health/

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Jaako naprostý laik si tipnu. Řekl bych,že je silnější instantní,jestli ho ovšem lze zároveň brát jako koncentrované.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Já akorát vím,že dřív,když tady bylo jen zrnkový,tak se toho dávalo víc než teď instantního.Ale to fakt záleží na druhu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Dříve jsem pila jen turka /ostatně rozpu…/nebývalo ale po 3 kafích mě bolíval žaludek -tak jsem ho přestala pít ,když se objevilo instantní začala jsem si ho dělat , ale dávám jen polovinu než klasické kávy a zdá se mi silné dost , tak nevím a piju jen jedno denně . Tak "babo raď který je jaký, taky bych to ráda věděla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

Kávu doma pijeme rádi a několikrát denně. Máme více oblíbených druhů a střídáme je. Množství kofeinu jsem našla pouze na etiketě Nescafe Classic: kofein 3,9 g.

U ostatních: Nescafe Green blend, Nescafe Sensazione, Jacobs Velvet, Jacobs Kronung množství není uvedeno.
Myslela bych také, že zrnková bude mít kofeinu více, buší mi po silnější kávě srdce, po rozpustné ne 🙂.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­fein

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
editečka

myslím, že silnejšia je instantná káva. Pocitujem to podľa bušenia srdca…

Zdroj: skusenost

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek