Mika47

Kolik muze vypit clovek alkoholu, aby se neotravil?

Kdyz ten clovek meri asi 150 a vazi zhruba 40?

Odpovědi
beer

„Smrtelná dávka etylalkoholu se u dospělého pohybuje mezi 250 – 750g, což odpovídá zhruba 600 – 1800 ml 40% alkoholu, jestliže se toto množství vypije během méně než 30 min. Toto množství odpovídá hladině alkoholu v organismu v rozmezí 3,5 – 5 promile.
Z vlastní zkušenosti musím říci, že tyto údaje jsou individuální a rekordmany v tomto oboru bývají turisté z Ukrajiny, kteří při ošetření v našich zdravotnických zařízeních dosahují rekordních hladin alkoholu – i více než 7 promile. Nebezpečnější je alkoholová otrava u dětí, která může probíhat atypicky a může být závažná již při daleko menších hladinách než u dospělého. Situaci často komplikují sami otrávení, neboť existuje i velké procento otrav kombinovaných v případě sebevražedného pokusu (léky, alkohol, chemikálie). Kombinace alkoholu s tlumícími léky je zvláště nebezpečná, neboť tlumivé účinky alkoholu a léků se navzájem potencují.“
Doplňuji:
Lehká otrava začíná od 0,5 promile http://ppp.zshk­.cz/vyuka/otra­va-alkoholem.aspx Jak se to zhruba počítá v závislosti na tělesné hmotnosti, době pití, množství a druhu alkoholu najdeš třeba zde http://www.al­koholmetr.cz/

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/otrava-alkoholem/

Lamalam

Je to silně individuální, smrtelná dávka etylalkoholu se u dospělého člověka pohybuje mezi 250 – 750g.

huxa

POZOR! tazatelka se ptá, kolik jej může vypít, aby se neotrávil! Nikoliv, aby se neopil nebo aby nevypil smrtelnou dávku. Tudíž-ethanol je nervový jed, tudíž se otrávíš hned při prvním doušku.

arygnoc

neviem, čo pokladáte za opilosť, ani či to má byť pre ženu/muža (podľa hmotnosti a výšky tipujem človiečika).

vzorec na orientačný výpočet „promile“:

požitý alkohol v gramoch / (telesná hmotnosť muža × 0,68, alebo telesná hmotnosť ženy × 0,55) = promile etanolu v krvi

pozor, u detí je to ešte horšie ako u žien.

za opilosť sa pokladá už stav nad 1 promile (u niektorých ale stačí rozhodne menej).

na zdravie!

;)