michalds

Kolik měsíčně projíte peněz?

Kolik vás stojí měsíční výdaje na jídlo?
circa, +/-

Drap, aevul: zkuste být více konkrétní

Odpovědi
VaclavZeman

Nepočítal jsem to a ani nehodlám. Ještě bych se z toho zhrozil.

cappuccino

Podle me je to uplne nesmyslna otazka. Je rozdil, jestli jsi single, jesti se stravujes mimo domov, jestli dostavas stravenky, jestli se doma vari, kolik je lidi v domacnosti atd.
Takze jmenovana castka ti neprinese vubec nic!

Lgee

Drap

Podle toho, kolik mě zbyde.
Konkrétně : 840 – cca 10000

aevul

Cca 10 % čistého příjmu.

Rokio

Tolik ne.

Nechodím do restaurací (jenom občas do jídelny) a potraviny jím ve slevě.

Hlada

Za samotné jídlo nevím, vedeme jen celkový součet účtenek za jídlo, drogerii a léky. Za poslední roky: 1 777, 1 913, 1 990 na osobu. Letos leden 2 839.

Emefej

Netuším, o tohle se stará manželka.

Savier

Minimálně deset tisíc.

paul1

2 až 3 tisíce. Podle sezony, v létě méně, máme velkou zahradu – pole.

cappuccino

Paul: to jako ve dvou nebo na osobu?

Filip84

ZHR 2,000.00 – ZHR 3,000.00

michalds

aevul: v tomto příspěvku to tedy napravím a ptám se tě: kolik, aevule, měsíčně utratíš za jídlo V KORUNÁCH?

aevul

michalds: Jak jsem už psal, nevidím důvod zveřejňovat svou mzdu.

michalds

Drap: Ty máš tak velký rozptyl?

Filip84

Michal: Tož, jestli vaří celej měsíc za Kč 840.00, tak to máš pod Kč 30.00 na den, to se fakt nedá, aniž bys ohrozil své zdraví. Půjde asi o překlep.

A kdyby ne, uděláme na Drapa sbírku: Rokio I. Kauflandský, pán z a na Znojmě, mu pošle flašku lahve. Zjentek mu pošle ořechy. AjVůl mu leda tak nasere. 🤷‍♀️😅

Si za tím oučelem ale bude muset zřídit mrtvou schránku, jako! 👌😅😂😂😂

michalds

😁:-D:-D:-D jo

Drap

Ano. Co je na tom divného? Je to snad někde zakázané?

Filip84

Drap: Ne, samozřejmě, že to není zakázané.

Divného je na tom to, že to je, prostě a jednoduše, extrémně nízká částka, co je celé. Jestli ale třeba k tomu chováš, nebo pěstuješ, tak to je jiná, samozřejmě! 🤷‍♀️

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Kolik je „tolik ne“ v ZHR? 👌😅

Bude nová jednotka TLN 1.00, já potřebuju ustanovit kurs, víš, mezi ZHR a TLN. 😎

Rokio

Filip: Pokud je 1 ZHR 3 Kč, tak si myslím, že mě moje měsíční strava vyjde na 1 až 2 TLN nebo-li 3.000 až 6.000 Kč. Je to ale jen hrubý odhad. V porovnání s průměrným Čechem jsem docela skromný.

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Aha, takže TLN 1.00 = ZHR 1,000.00 = SAR 500.00 = Kč 3,000.00? 😂😂😂

Ty, asi ani ne, 3–6t korun není až tak málo. Jako jasně, když bys byl sám, tak provaříš vždycky víc, než když vás je doma pět, to tak prostě je. Potom, hodně záleží, jestli jíš jenom doma, nebo i po hospodách, závodka, jídelny, atp. Protože dneska máš meníčko cca Kč 200.00, závodka a jídelna už taky vyjde, sakumprásk, na Kč 100.00 – Kč 150.00, pak, samozřejmě, záleží, jestli to nějak subvencuje zaměstnavatel – přímo, stravenky atp. To, samozřejmě, ano, protože když vrazíš jenom do obědů v práci Kč 4,000.00, tak si to spočítej, to je sakra rozdíl, než kdybys obědoval doma. 🤷‍♀️😅

aevul

Cca 10 % čistého příjmu.

michalds

A kolik to je v korunách? To víš, my neznáme tvůj čistý příjem.

aevul

michalds: Odpověděl jsem na otázku tak, jak mi otázka dovolila. Nepovažuji za nutné sdělovat výši mé mzdy.

michalds

aevul: příště musím otázku více zúžit tak, aby vám nedovolovala vágní odpovědi

aevul

michalds: Sice nesouhlasím, že procentuální vyjádření je vágní, ale přesně tak – pokud chceš odpověď odpověď v konkrétních jednotkách, musíš se zeptat na ty jednotky :)