ZedovyLP

Kolik má žirafa obratlů

Odpovědi
slad08

Stejně jako člověk 32 až 34 obratlů.

Drap

Pokud vím, tak savci mají stejný počet obratlů. Takže by jich měla mít stejně jako my.
7 krčních obratlů,
12 hrudních obratlů,
5 bederních obratlů,
5 křížových obratlů,
4–5 kostrčových obratlů
to znamená 33 . 34, pokud jsem sčítal správně

Kelt

Zirafa má 7 obratlů, člověk má 7 krčních obratlů. Myš má také 7 obratlů. Zajímavé

anonym

Stejně, jako všichni ostatní savci…
Doplňuji:
Kruciš – 29 -samozřejmě, po ´kříž´, počet ocasních obratlů je variabilní…

briketka10

Hojně rozšířený názor, že krční páteř žirafy je složena pouze ze sedmi obratlů, stejně jako u ostatních savců, je chybný. Žirafa má totiž jeden krční obratel navíc, ovšem jeden hrudní jí vymizel, což zřejmě mnohé badatele zmátlo..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDi­rafa#.C5.BDiraf­.C3.AD_krk_a_je­ho_evoluce