Avatar uživatele
Rokio

Kolik lží člověk musí říct, aby byl považován za lháře?

Pokud napíšete, že stačí pouze jedna lež, tam by i můj psychiatr byl považován za lháře.

Ten řekl tyto lži:

  1. Lék Valproat mi zvyšuje, abych nenaletěl podvodníkům (pravda: Jakmile mi navýšil dávku, tak řekl, že je to proto, abych neměl nutkání uzavírat nové smlouvy neuváženě, rychle a bez rozmyslu.).
  2. Dohodl jsem se s ním, že léky budu užívat, dokud úspěšně neabsolvuji Obchodní akademii (pravda: Po maturitě jsem stejně musel léky dál užívat.).
  3. Řekl, že jsem Ludvíka na učňáku vyprovokoval (pravda: Nebyla to pravda. Bavil jsem se s úplně jinými spolužáky a od Ludvíka jsem byl 5 až 7 metrů daleko. Ten svévolně po mě házel křídou.).
  4. Psychiatr řekl, že když jsem trpěl hyperkinetickou poruchou, tak jsem pobíhal po lavicích a dělal jsem v hodině zbytečné pohyby (pravda: Takhle hyperaktivní jsem nikdy nebyl. Hyperaktivní jsem sice byl, ale projevovala se úplně jinak.).
  5. Diagnostikoval mi druhý a třetí psychotický atak (pravda: Pravý schizofrenik si ani na minutu nepřizná, že by s ním něco bylo. Ve druhém psychotickém ataku jsem se sám doktora zeptal, jestli jsem schizofrenik a v zatím posledním psychotickém ataku jsem lékaři dokrve tvrdil, že si uvědomuji, že jsem nemocný a necítil jsem se dobře. To se schizofrenikům nestává. Člověk s psychózou se cítí dobře.).
  6. Předepsal mi antipsychotikum, o kterém řekl, že je na léčbu agrese (pravda: Ve skutečnosti bylo na léčbu psychózy.).

Chtěl bych ještě napsat, že podle mojí předminulé asistentky jsem jí celé tři roky neřekl ani jedninou lež, pak jsem jí zalhal a už mě považovala za lháře.

Pokud tohle stačí k tomu, abych byl lhář, tak můj psychiatr je dvojnásobný lhář. Ten totíž říkal i takové lži, které mi pěkně ublížily, a to je pěkně hnusné.

Je pravda, že psychiatr svému pacientovi někdy lže, aby mu pomohl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 546 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek