Werwolfo

Kolik litrů má 1 barel?

Ahojte všeci,
dělám školní práci o ropě a jejím využití. Potřebuju zjistit aktuální cenu ropy :D Tu jsem našel – je to prý okolo 2000 Kč na jeden barel. Jenže já nevím kolik litrů je jeden barel, potřebuju si to umět představit, protože nechci dopadnout jako hulák před tabulí, až se mě někdo zeptá, kolik ten barel vlastně je :D Nevíte to někdo? dík moc :))
Doplňuji:
aha, to je docela složitý, a neví prosím ještě někdo pro srovnání kolik by asi tak mohl stát 1 litr ropy v KČ? Mě vyšlo 10 korun, ale zdá se mi to divný :o

Nejlepší odpověď
Funna

a co takhle použít vlastní hlavu a googla…odkazů na stráney s převodem jednotek najdeš spoustu…
co je na tom složitého?
1 barel US = 159 l
1 barel US = cca 2300 Kč
kolik stojí litr benzinu?
pozor…teď přijde na řadu vysoká matematika…2300:158 je kolik?
14,5Kč…ve které jsi třídě? tohle se snad učí na prvním stupni!
Doplňuji:
zjentek – musím tě zklamat, ale US gallon ropy stojí právě dneska 49,11 Kč, (a pokud jsi měl na mysli UK gallon tak by to bylo 58,98Kč) ne 2063…to stojí US BAREL…taky v těch jednotkách nemáš jasno .-)…a je celkem jedno, kolik přesně stojí, protože se to mění každý den, za týden to může být 1980, nebo 2120…v odpovědi šlo o princip výpočtu…

Další odpovědi
zjentek

us galon pro tekutiny je 3,78l, tak si znásob litrama, co ti napsal metalman, pak tu cenu barellu děl výsledkem a máš to ..dneska, právě teď, je to 13kaček, ale zítra to už neplatí ,)
Doplňuji:
funna: gallon je teď 2060kč ,)

Metalman

Barel ropy (nebo jiné obdobné látky) se značí bbl, 1 bbl = 158,987294928 litrů = 42 US galonů.