Dr. Darko

Kolik % lidí příjde k volbám?

Odpovědi
Dochy

Můj odhad je tak 65–70%

Lotr2008

To nikdo přesně neví, nikdo nemá křišťálovou kouli.

plebs

Podle odhadu okolo 70% a něco podobného bylo v roce 1948 a po roce 1969 v normalizaci prostě komunisté a ex komunisté mají velkou důvěru v českém národu.

zjentek

62 až 67% právoplatných voličů. Více než třetina rozumných dospělých svéprávných lidí v Česku nežije, no, možná těch 38%, ale to jen tak fakt max!

da ny

plebs
Vámi uvedené roky nelze srovnávat s dneškem
„…prostě komunisté a ex komunisté mají velkou důvěru v českém národu.“
Národ se po válce rozhodoval svobodně, při parlamentních volbách r. 1946 (komunisté 40%). S naivní důvěrou toužil po změně. Mnohým se život zlepšil po roce 1948.
Dřít ve fabrikách, pro uhlobarony (včetně dětí), na selském, farském často za mizerný peníz. V nelidských podmínkách. Sloužit v domácnostech apod., nebyl pro většinu z nich (dělného lidu) žádný med. To, že díky poválečnému uspořádání světa patříme k Sovětům a co se z toho vyvrbí, vzal v úvahu málokdo.
To, že budou čeští politici (od nejnižší úrovně) papežštější než papež a rozvine se rektální alpinismus (vůči Sovětům ia KSČ, s tím se také nepočítalo.
Při náborech do strany se aktivně zapojili synkové a dcerky bývalých velkostatkářů, hoteliérů atp. Přes 1 – 2 roky v dělnické profesi, se dostali všude 😉
Bylo to „zase jejich“, jen jinak. A bylo jich dost a spousty......

Pepa25

plebs: vysoká volební účast v letech 1948 – 1989 opravdu nebyla z toho důvodu důvěry v komunisty a je fakt trapné, že to píšete. V roce 1946 byla vysoká účast, protože šlo o další směřování. Teď také tak trochu (Babištán versus normální země) , takže také očekávám účast spíše vysokou.

zjentek

Pětadvojec, jak může být někdo vzdělaný takto krátkozraký, to mně NIKDY NIKDO NIKDE na světě nevysvětlí 🤦‍♂️