annas

Kolik je všech slonů? Pro chytré hlavy …

Devět druhých odmocnin ze dvou třetin celkového počtu slonů spolu s šesti druhými odmocninami ze tří pětin zbytku je v lese. Zbývá ještě 24 slonů.

Doplňuji:
Známá mně hádanku poslala mailem bez výsledku. Nepřemýšlela jsem, nehledala. Možná je jen hádanka zaměřena na logické myšlení.

Dědapetr něco objevil. Děkuji i všem za snahu.

Nejlepší odpověď
barnajka

Postup už dohromady nedám, sčítala jsem asi hrušky s jabkama…ale dobrala jsem se nakonec čísla 150.
Špatně, že?! :D No aspoň jsem to zkusila :DD
Doplňuji:
chudst: Moje výsledky nejde považovat za směrodatné – kdybyste jen věděli, co za početní zvěrstva já v matice dokážu napáchat!!! :DD

www: Že by „1. Všesloní slet“?!
A nebo v té hádánce možná mělo být „v PRAlese“. :D

Myslím, že dědapetr si za svou odpověď zaslouží palečků nejvíc – my na to šli logicky, on od lesa :)
Má holt fištróna – mě by nenapadlo odpověď hledat na internetu! :))

Další odpovědi
chudst

Zkousim obycejne:

9odm(2×/3)+6od­m(3×/5)+24=x

Je to blbost, nebo to mam pocitat?

edit: fajn, asi neni a pocitat to nemusim, dedapetr to spocital/nasel za me a jelikoz se vysledek 150 povedl i u barnajky, asi to bude spravne :)

dědapetr

150 slonů
9 * ODM (2 / 3 * x) + 6 * ODM (3 / 5 * (x – 9 * ODM (2 / 3 * x))) + 24 = x

http://wallis­.wz.cz/hadanky/slo­ni-indie/?START=8&OR­DERBY=-1&lang=EN

www

Jako vždy jsem úplně blbej. O čem to píšeš, to je šifra? 😁
Zjednoduším: Akú rečú terazky hovorítě?
Doplňuji:
K ostatním odpovědím: 150 slonů jsem v lese ještě neviděl! 😁:-D

led

Ak 150–24=126 slonov je v lese.
Kam odišlo tých zvyšných 24 slonov?