Maggie.b

Kolik je dnes Dalajlamovi?

Nejlepší odpověď
BEAES

76 let

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/T%C3%A4nd­zin_Gjamccho

Další odpovědi
anonym

Dalajláma či dalajlama je považován za politického a světského vůdce Tibeťanů. Je hlavním světským představitelem školy gelugpa (duchovním je gandänthipa) a jeho tradiční sídlo je ve Lhase v paláci Potála a Norbulingce.

Každý dalajláma je těmi, kteří ho uznávají, považován za převtělence (tibetsky tulku) předchozího dalajlámy a zároveň za emanaci Avalókitéšvary (tibetsky Čänräzig), bódhisattvy soucitu. Současný 14. dalajláma je Tändzin Gjamccho, který od roku 1959 žije v indické Dharamsale.