df

Kolik je 5+5?

Je výsledek 10, nebo 55?

Nejlepší odpověď
Drap

, vrať se na ZŠ, tam ti to objasní. Nemusíš se takto blbě prát.

Další odpovědi
Tonda Káňa

Troll

Filip84

Tak víš co, jako, možná máš zanedbanou Kinderstube, možná nemáš. Hlavně, že v tom mají jasno zejména ti, co mají v hlavě zejména úplný hovno. 🤪😅

Součet čísel 5+5 je deset. Ars aritmetica.
5+5 = 5+5. Ars algebrae.
5+5 = 10–5
5+5 = 2×5
5+5 = 1×10
5+5 = 2+8
5+5 = 1+9
5+5 = 1,000÷100 (takto bych mohl pokračovat do nekonečna)

5+5 můžeš, také, zakódovat do binární podoby: pak to bude 110101 101011 1­10101, a pak to můžeš – opět – dekódovat: výsledkem bude 5+5.

Pokud položíš vedle sebe dvě kartičky, přičemž na každé z nich bude 5, pak budeš mít vedle sebe „55“. Ovšem, položíš-li vedle sebe dvě kartičky, přičemž na každé z nich bude 5, můžeš takovou operaci zapsat jako 5+5, není to, spíše, 5&5 (nikoli jako operátor bitové konjunkce; také by se to dalo zapsat jako 5 AND 5, 5 ET 5, 5 A 5, etc.)?

Zakóduješ-li do binární podoby 55, pak to bude 110101 110101­. Dekóduješ-li 110101 110101, dostaneš 55.

Filip84

df: Tady jsem našel učebnou pomůcku, schválenou Evropským parlamentem a Radou ES, kterou bylo tak „náročné“ vytvořit, že se to muselo subvencovat z Evropského sociálního fondu v ČR, z fondu Ministerium školství, mládeže a tělovýchovy, a z fondu OP vzdělávání pro konkurenceschop­nost:

https://www.trno­va.cz/e_downlo­ad.php?file=da­ta/editor/165cs_1­.pdf&original=01Po%C4%­8D.operace-sou%C4%8Det%2Cp­od%C3%ADl.pdf

Je to pomůcka pro yntegrovanou školu, tak bys to měl, z toho, vypochopit i Ty, jakože – víš co – když máš tak frapantně zanedbanou Kinderstube! 🤪😅 Má to inovovat a zkvalitnit výuku, je to schválený a dotovaný, takže proti tomu nemůže nikdo nic namítat! 🤪😎 Je to pro 4. a 5. ročník yntegrované ZŠ.

K Tvé otázce je tam obrázek hned na str.2, kde se dozvíš, že sčítanec + sčítanec = součet. Má to celkem 7 stran, z nichž nejhodnotnější se mi jeví str.7, ta mi přijde naprosto dokonalá, dokonce dokonalejší, než absolutně přesný jízdní řád nacionálního dopravce ČasuDost: https://necyklo­pedie.org/wiki/Sou­bor:Jr114.png.

Nevím, třeba Ti to pomůže, když Ti, na tý základní škole „neobjasnili věcí“. 🤷‍♀️ Nebo to pomůže těm, kterým objasnili věcí? Netuším, třeba poradí jyřýkova🤪 teta, která ví všecko! 🤪😎

df

Drap: když budeš mít dvě kartičky a na nich bude napsáno číslo 5 a dáš je vedle sebe, jaké číslo dostaneš? A nebo je dáš na sebe, nebo pod sebe, budeš je o sebe mlátit. Jaké číslo dostaneš?

df

Drap: byl jsem na ZŠ. Bohužel mi to neobjasnili.

Tonda Káňa

Tobě neobjasnili věcí…