Avatar uživatele
df

Kolik je 5+5?

Je výsledek 10, nebo 55?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 12 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

, vrať se na ZŠ, tam ti to objasní. Nemusíš se takto blbě prát.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tonda Káňa

Troll

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Tak víš co, jako, možná máš zanedbanou Kinderstube, možná nemáš. Hlavně, že v tom mají jasno zejména ti, co mají v hlavě zejména úplný hovno. 🤪😅

Součet čísel 5+5 je deset. Ars aritmetica.
5+5 = 5+5. Ars algebrae.
5+5 = 10–5
5+5 = 2×5
5+5 = 1×10
5+5 = 2+8
5+5 = 1+9
5+5 = 1,000÷100 (takto bych mohl pokračovat do nekonečna)

5+5 můžeš, také, zakódovat do binární podoby: pak to bude 110101 101011 1­10101, a pak to můžeš – opět – dekódovat: výsledkem bude 5+5.

Pokud položíš vedle sebe dvě kartičky, přičemž na každé z nich bude 5, pak budeš mít vedle sebe „55“. Ovšem, položíš-li vedle sebe dvě kartičky, přičemž na každé z nich bude 5, můžeš takovou operaci zapsat jako 5+5, není to, spíše, 5&5 (nikoli jako operátor bitové konjunkce; také by se to dalo zapsat jako 5 AND 5, 5 ET 5, 5 A 5, etc.)?

Zakóduješ-li do binární podoby 55, pak to bude 110101 110101­. Dekóduješ-li 110101 110101, dostaneš 55.

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

df: Tady jsem našel učebnou pomůcku, schválenou Evropským parlamentem a Radou ES, kterou bylo tak „náročné“ vytvořit, že se to muselo subvencovat z Evropského sociálního fondu v ČR, z fondu Ministerium školství, mládeže a tělovýchovy, a z fondu OP vzdělávání pro konkurenceschop­nost:

https://www.trno­va.cz/e_downlo­ad.php?file=da­ta/editor/165cs_1­.pdf&original=01Po%C4%­8D.operace-sou%C4%8Det%2Cp­od%C3%ADl.pdf

Je to pomůcka pro yntegrovanou školu, tak bys to měl, z toho, vypochopit i Ty, jakože – víš co – když máš tak frapantně zanedbanou Kinderstube! 🤪😅 Má to inovovat a zkvalitnit výuku, je to schválený a dotovaný, takže proti tomu nemůže nikdo nic namítat! 🤪😎 Je to pro 4. a 5. ročník yntegrované ZŠ.

K Tvé otázce je tam obrázek hned na str.2, kde se dozvíš, že sčítanec + sčítanec = součet. Má to celkem 7 stran, z nichž nejhodnotnější se mi jeví str.7, ta mi přijde naprosto dokonalá, dokonce dokonalejší, než absolutně přesný jízdní řád nacionálního dopravce ČasuDost: https://necyklo­pedie.org/wiki/Sou­bor:Jr114.png.

Nevím, třeba Ti to pomůže, když Ti, na tý základní škole „neobjasnili věcí“. 🤷‍♀️ Nebo to pomůže těm, kterým objasnili věcí? Netuším, třeba poradí jyřýkova🤪 teta, která ví všecko! 🤪😎

Avatar uživatele
df

Drap: když budeš mít dvě kartičky a na nich bude napsáno číslo 5 a dáš je vedle sebe, jaké číslo dostaneš? A nebo je dáš na sebe, nebo pod sebe, budeš je o sebe mlátit. Jaké číslo dostaneš?

Avatar uživatele
df

Drap: byl jsem na ZŠ. Bohužel mi to neobjasnili.

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Tobě neobjasnili věcí…

Nový příspěvek