Jooo

Kolik je 1 Newton převedený na kg?

Kolik je 1Newton na Kg

Nejlepší odpověď
Kepler

Nelze směšovat pojmy síly a hmotnosti. Síla 1 newton je taková síla, která udělí volnému hmotnému bodu o hmotnosti 1 kg zrychlení 1 m·s−2; to zjednodušeně řečeno znamená, že za jednu sekundu působení takové síly hmotný bod změní (zvýší či sníží) svoji rychlost o jeden metr za sekundu. V podmínkách zemské tíže 1 kg má tíhu zhruba 9,81 N. Nebo jinak 10 kN tahu proudového motoru znamená asi 1 t.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Kolik je jedna hruška jablek?
Newton je jednotka síly, kilogram jednotka hmotnosti.

klumprt

Jak kde. Zhruba se dá vycházet z toho, že 1 kg je přitahován k Zemi silou 10 N. Čili 1N je síla, kterou je přitahováno k Zemi těleso o hmotnosti 0,1 kg.

Pro přesný převod je třeba znát tíhové zrychlení v daném místě, pro které to počítáme. Trochu jiné je na pólech než na rovníku, jiné je v horách než na mořské pláži.

Pro uspokojivě přesný převod lze použít tíhové zrychlení od Keplera, tedy 9,81 m.s –2.

Rokio

0,1 kg.

příklad: Pokud vážíš 70 kg, jsi přitahován k zemi gravitační silou 700 Newtonů.

Klaproth

Kde? Na Měsíci, na Zemi či na Jupiteru?

Kelt

Newton je jednotka síly, tedy hmotnost násobená zrychlením.

Adam Tury

0,1 Kg