bajker

kolik Gb je 1 GB

Doplňuji:
kolik gigabitů je 1 gigabytů (nemyslím byt na bydlení)

Nejlepší odpověď
huxa

Další odpovědi
Jose1f

Otázka je to těžká, protože v běžném životě používáme desítkovou soustavu, kdežto ve výpočetní technice používáme soustavu dvojkovou.

V desítkové soustavě
„kilo“ znamená „1000“,
„mega“ znamená 1000 krát 1000 (= milion) a
„giga“ znamená 1000 krát 1000 krát 1000 (= miliarda).

Ve dvojkové soustavě se „kilo“ používá pro číslo „2 na desátou“ = 1024.

Potom platí:
1KB = 1024 Bajtů
1MB = 1KB krát 1KB = 1024 krát 1024 = 1 048 576 Bajtů
1GB = 1KB krát 1KB krát 1KB = 1024 krát 1024 krát 1024 = 1 073 741 824 Bajtů

Velkým písmenem „B“ se označuje bajt. Malým písmenem „b“ se označuje „bit“.

Platí, že Bajt = 8bitů.

Kolik bitů „b“ obsahuje 1 073 741 824 g­igabajtů „GB“ si už vypočítej sám.

Doplňuji:
Odpověď od huxa je přesná a správná.

badisko

no at jsi myslel cokoliv tady bude urcite odpoved na tvou otazku…http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Bajt
Doplňuji:
a jeste tady http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-mb-ma-1-gb

hanulka11

asi si chtěl vědět něco jiného a popletl jsi to , viď?

anonym

1 GB = 1,024GB
1 GB = 1024MB

alexandra

Tak jsem nějak nepochopila odpověď od HUXA,jestli je to sranda,tak proč má 6 palců? Já si taky myslím,že se buď spletl,nebo myslel úplně něco jiného.

Jose1f

Opakuji, že HUXA odpověděl správně a bodíky si zaslouží. Pokusím se to vysvětlit po lopatě.

Jestliže jeden Bajt obsahuje 8 bitů, potom jeden gigaBajt obsahuje 8 gigabitů.

BAJKER se ptá: kolik gigabitů je jeden gigaBajt?

Odpovídám: Jeden gigaBajt je 8 gigabitů. Stejně platí, že jeden kiloBajt je 8 kilobitů, jeden megaBajt je 8 megabitů, atd.

Kdo to ještě nepochopil, tak vysvětluji dál:
Jeden gigaBajt je 8 krát 2 na 30-cátou bitů, tj. 8 gigabitů.

Ahoj!

metro

Co je „třicetcátou“?

alexandra

Aha,tak to jo,ale stejně se blbě zeptal,přece gigaBajt a gigabit,se nemůže psát stejně GB a v doplnění to zase napsal stejně,kolik gigabitů je jeden gigabitů.

badisko

tak znova…http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Bajt dole je tabulka tak nebud linej!!!!!

Děda Louda

alexandra: 6 palců je 15,24 cm.

RedC22

alexandra: To proto, že se nesplet a ani to neni sranda. Totiž: „b“ je bit, „B“ je bajt. Tedy dvě jiné jednotky. A taky platí 1 B = 8 b
Takže ti, co řikají, že se to rovná, nemají pravdu.

Martys.cz:
„1 GB = 1,024GB“
Hmm… legrační to rovnice. Když už, nebylo by lepší napsat třeba tohle?
1 GiB = 1,0243 GB