vojtináč128

Kolik členů jednotky Einsatzgruppen přežilo válku a nebyli nikdy dopadeni?

Nejlepší odpověď
annas

„Wiesenthalovo centrum stíhá desítky příslušníků Einsatzgruppen“

Článek je sice z r. 2014, ale alespoň nějaká informace., ale ti kteří přežili, byli dopadení.

http://www.ztis­.cz/rubrika/zi­dovske-komunity-ve-svete/clanek/wi­esenthalovo-centrum-stiha-desitky-prislusniku-ei

"Seznam osmdesáti jmen předal ředitel jeruzalémské pobočky Centra Simona Wiesenthala Efraim Zuroff německé vládě s tím, že by mohlo jít o dosud žijící nacistické válečné zločince. Jedná se o příslušníky takzvaných Einsatzgruppen, kteří během postupu nacistické armády Sovětským svazem postříleli nad masovými hroby asi milión Židů ještě před tím, než se rozjela mašinérie vyhlazovacích táborů v okupovaném Polsku.

Německý právní řád trvá na přísné ochraně osobních údajů, Centrum Simona Wiesenthala proto nemohlo stanovit, kdo z těchto lidí ještě žije. Nyní je na německých úřadech, aby konaly, vyhledaly dotyčné podezřelé ze spáchání válečných zločinů, jednotlivé případy prošetřily a postavily před spravedlnost."