Kelt

Koho považujete za nejvýznamnějšího politika?

Může se jednat o žijícího, nebo nežíjícího politika z libovolné země a libovoné doby, tedy od Caesara po Obamu.

Odpovědi
anonym

Abraháma…
Dneska jej za svého ´otce´ považuje přes 40 % celosvětové populace…
😉
Kam se na jeho ´podporu´ jiní politici hrabou…

pusinka50

Jana Masaryka…kdyby ho nevyhodili z okna, mohl tento stát být možná někde jinde

postcd

to nevím kdo měl největší negativní/pozitivní význam, ale vážím si třeba jakou má osobnost Václav Klaus, neměnnost některých jeho principů a hodnot. Nenechal se v mnoha případech zmanipulovat. Samozřejmě udělal i mnoho chyb jako každý jiný člověk dělá.

led

Každé historické obdobie má svojho naj… politika, vojaka, umelca, technika…
Nedá sa presne povedať, ktorý politik je historicky celosvetovo najvýznačnejši.
V staroveku sa hovorí o Alexandrovi Veľkom ale naozaj on bol tým politikom a vojvodcom alebo ktosi skrytý v jeho tieni.
Podobne to máme aj v neskorších dobách u kardinála Richeleua, ktorý tienil skutočného politika svojej doby svoju „šedú eminenciu“ Pátra Jozefa
V 20.storočí sa objavilo niekoľko „svetových“ politikov, nebudem vyzdvihovať ani jedného, na ich naozaj objektívne hodnotenie uplynul ešte krátky čas. Hodnotiť treba s odstupom.

anonym

Toho politika, který se něčím proviní a odstoupí! Ve světě normální jev, u nás nikoliv!

Hamon

Adolf Hitler. Bez něj by velikosti nedosáhli Churchil, Stalin, Eisenhower, de Gaulle… Bez něj by technický pokrok nebyl zdaleka tak rychlý (za šest let z otevřených dvouplošníků po atomovou bombu)… Ovlivnil celý svět a nejen svou dobu.
POZOR: tímto ho nechválím, vím, co udělal a neudělal nic dobrého. To, co zde chválím, je reakce na zlo, které znamenal.

led

mowla,
Pred Abrahámom bol ešte jeden (záporný) politik majúci mnoho mien -Satanáš (Čert,Diabol, Lucifer…), ktorý dokázal tak významne zamotať Božie dielo – ideálnu spoločnosť, žijúcu v blahobyte a večnom mieri, že dodnes sme sa ešte naspamätali a túto spoločnosť hľadáme…

Sůwa

Karla IV.

anonym

Sokrata, Marata, Sámo, který sjednotil