kefud

Nevíte, co máme dělat, když kočka kálí mimo WC?

Močit chodí do wc kálí ale mimo? Nevíme si s tím rady.

Nejlepší odpověď
dubraro

Celá řada možných příčin.
Je ve stresu.
WC není dost čisté.
Nové zvíře v domácnosti.
Proti něčemu protestuje.
Nějaké místo jí páchne jako výkaly jiného zvířete a ona se snaží cizí pach přebít svým.

Další odpovědi
mosoj

Zkuste jiné (kvalitnější) stelivo. Ty laciné práší.

eleonnore

V první řadě bych zkusila VYMĚNIT STELIVO za jiný druh. Některým kočkám vyhovuje písek, jiné naopak dražší stelivo. Individuální.

Pokud to nezabere, zkusit DRUHÝ ZÁCHOD. Kočky bývají často extrémně čistotné a pokud už v kočkolitu něco mají, znovu tam nepůjdou, aby si nedejbůh zašpinily tlapky :). Pokud máte krytý, tak ODKRÝT, některé kočky kryté záchody nemají rády.

A takový dotaz navíc -NEMÁTE NÁHODOU PERŠANKU, POPŘ. JINOU DLOUHOSRSTKOU KOČKU? Už jsem se setkala s mnohými majiteli peršanek apod., kterým pomohlo použít místo klasického steliva noviny. Peršankám zůstávají hrudky na dlouhých chlupech u zadečku a tak chodí raději jinam…

Pety2015

Dobrý den, mne pomohlo vyměnit stelivo. Tady je hezky sepsané + a – jednotlivých. https://www.maja-petshop.cz/ru­briky/blog/ste­livo-pro-kocky--jake-je-vhodne-a-podle-ceho-vybirat/ Nevím jaké používáte stelivo?