Sarrow

Klasické hádanky

Ahoj,

hledám pokud možno větší počet hádanek tohoto typu :)
(pro ty, co by si je chtěli zkusit, jsou odpovědi napsané pozpátku)

1.) Vždy se prolomí, když se vysloví…

Odpověď – ohcit

2.) V zimě jej lze spatřit, jindy oku skryt. Jemný jako světlo, lehký jako pírko, není tvora v celém světě schopna bez něj žít.

Odpověď – hced

3.) Ten, kdož ji vyrobil, nikdy ji nechce. Ten, kdož ji zaplatil, nepotřebuje ji. Ten, kdož ji užívá, okem ji nespatřil.

Odpověď – vekar

4.)S lehkostí jde po hladině, však neuměje létat. Tiše pluje pod hladinou, však neuměje dýchat. Ve svitu dne nejmocnější, v noci tiše umírá.

Odpověď – níts

(další pěkné jsem ještě slyšel ve filmech Hobbit a Nejkrásnější hádanka)

Moc rád namáhám mozek :)
Doplňuji:
Pozpátku jsou samozřejmě napsané jen proto, aby si hádající nepřečetl odpověď dříve, než se pokusí hádanku vyřešit…

Odpovědi
Braník

moc pěkný,pozpátku je to síla,umím trochu mluvit pozpátku,leta jsem to bifloval,
joha a inkuj mes
kanij ovols slabej ej ykat adrad!!
http://testy.na­nic.cz/