Ke kterému z existujících bohů se má obracet ten, kdo umírá a věří tomu, že mu víra pomůže a snad i zmírní bolesti?

Nejlepší odpověď
Drap

Právě k tomu ve kterého věří.

Další odpovědi
zjentek

Na tohle už v této fázi není moc času. Spíše místo vymýšlení piczowin je v této fázi rozumnější se začít připravovat na cestu!

ivzez

K tomu „svému“.

mal

Morana, Veles, Hel, Hádés, Thanatos – příklady starých evropských božstev spojených se smrtí. Lze se modlit k Jahvemu či Azraelovi. Vposledku třeba k samotné představě Smrti. Předpokládal bych, že se umírající bude obracet k tomu, co mu bylo již v životě oporou a útěchou.

led

Je to len na jeho rozhodnutí v koho verí, môže to byť Boh, boh, človek, (meno, mesto, zviera, vec), prípadne fotografia najbližšieho

skořice

Obrátila by som sa k Bohu, ktorý hovorí: „Kto verí vo mňa, bude žiť, aj keby zomrel.“ – Ježiš (Evanjelium podľa Jána, 11 kap. 25. verš)