Avatar uživatele
pizlicka

kdyz znam vase krestni jmena

smim vas jimi oslovovat?vy me ano.dekuji.asi me vyrazííí:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, tom004, Alesh před 4276 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ad pizlicka, ačkoliv to určitě myslíš dobře, musím dát za pravdu Damianě.
Je to sice tvoje volba a s nejbližšími si to klíďo můžeš aplikovat, jenže obecně je to velice ošidné a na některých webech se to po čase krutě vymstilo.
Nick má svou významnou roli a pokud by nebyl jako standard, pak by ti přece rovnou nabízel při registraci přímo křestní jméno.
Ostatně někteří, co se takhle chtěli využít, nebo se zviditelnit, tak už si to rovnou vtělili do nicku. Pokud si tu lidi říkají křestními jmény, tak téměř výhradně ve vnitřní poště, nebo ti, co došli dále, i v důvěrnějších mailech. Na netu se naopak důsledně respektuje ochrana soukromí.
Tykání na netu je zcela běžné, odkrývání soukromí už nikoliv. Naopak většina zkušenějších si je bedlivě chrání a vědí proč. Těch negativních příkladů i s dramatickými dopady, by bylo nepřeberně.
Chceš-li trochu vodítka, jukni do odkazu:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­tiketa

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Určitě,Věrko!Ne­boj,třeba Tě nevyrazíííí!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Nemyslím, že je to dobrý nápad. Vezmi si, že někdo ti to sdělil jako interní informaci (nebo možná jen ze slušnosti) a rozhodně netouží po tom, aby jeho jméno znal někdo další. A v podstatě kdekdo! Mohlo by se to tu zbytečně zvrtnout v osobně familiérní, až konfliktní prostředí – proto nemyslím, že v současné protichatovací atmosféře, která tu panuje, je třeba přidávat páru…:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Nevyrazíííííí a klidně můžeš. Mé jméno se dešifruje velice snadno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Ty můžeš cokoliv … 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Na verejnej stránke sú hranice dôverností: odtiaľ potiaľ, alebo odhentál pohentál (nárečovo)… majú svoje hranice. Napriek tomu, že sa poznáme, nedovolila by som si osloviť inak, než pod akým menom je konkrétny človek známy.
Každý človek by si mal určité informácie o sebe z bezpečnostného hľadiska chrániť.
Veľmi známa ukážka je napríklad na nemenovanej sociálnej sieti F…, kde došlo i k zneužitiu takýchto informácií.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pizlicka

damiano,myslis,ze ti,co mi dali svolení,jsou nesvéprání jedinci,ze mluvis za ne,co je pro ne dobre,a co ne??

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Ne, za nikoho nemluvím, to je nedorozumění…:-)) Je to každého věc. Já to myslím jen obecně, že se to všem může časem vymstít. Tyhle familérnosti obvykle dopadnou bledě. On se totiž může najít někdo, kdo se nepřidá teď, ale až se mu to bude hodit a nebude se mu na tobě něco líbit, napadne tě o to osobněji, protože tě „zná“… Jen se tak zbytečně vzdáváš toho mála soukromí, které ti nick „zaručuje“.

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

ja vim 🙂

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

dr.axl,ja vim,mas pravdu,ale ja jsem velmi duveriva,a kdyz mi nekdo ze zdejsich napise,verko pises blbosti,zlobit se nebudu.

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No jasně, ale sama jednou poznáš, že každý je důvěřivý jen do té doby, dokud se mu to nevymstí.
Navíc máš výhodu, žes méně nápadná a ne natolik provokující, to na mně by si smlslo hned několik nevraživců.
bolak tu jednou v diskuzi odhaloval i příjmení, a to už je tedy fakt hrubý přestupek.

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Dr.Axl – od tebe to fakt sedí. Já mám screen toho, co všechno jsi tu o mně zveřejnil z informací získaných ze soukromých mailů…Jinak tvoje příjmení si snad dokáže odvodit skoro každý, jsou v postatě jen 2 možnosti 🙂. Zas tak nápaditý tvůj nick není.

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

ja jsem baba zvedava,dr.ax­l,šeptni mi sve jmeno mejlem:-)

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Už jsi ho přece dostala vnitřní poštou.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek