Bronzový

kdyz znam vase krestni jmena

smim vas jimi oslovovat?vy me ano.dekuji.asi me vyrazííí:-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ad pizlicka, ačkoliv to určitě myslíš dobře, musím dát za pravdu Damianě.
Je to sice tvoje volba a s nejbližšími si to klíďo můžeš aplikovat, jenže obecně je to velice ošidné a na některých webech se to po čase krutě vymstilo.
Nick má svou významnou roli a pokud by nebyl jako standard, pak by ti přece rovnou nabízel při registraci přímo křestní jméno.
Ostatně někteří, co se takhle chtěli využít, nebo se zviditelnit, tak už si to rovnou vtělili do nicku. Pokud si tu lidi říkají křestními jmény, tak téměř výhradně ve vnitřní poště, nebo ti, co došli dále, i v důvěrnějších mailech. Na netu se naopak důsledně respektuje ochrana soukromí.
Tykání na netu je zcela běžné, odkrývání soukromí už nikoliv. Naopak většina zkušenějších si je bedlivě chrání a vědí proč. Těch negativních příkladů i s dramatickými dopady, by bylo nepřeberně.
Chceš-li trochu vodítka, jukni do odkazu:

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/N etiketa

Další odpovědi:

Zlatý

Určitě,Věrko!Neboj,třeba Tě nevyrazíííí!

Zlatý

Nemyslím, že je to dobrý nápad. Vezmi si, že někdo ti to sdělil jako interní informaci (nebo možná jen ze slušnosti) a rozhodně netouží po tom, aby jeho jméno znal někdo další. A v podstatě kdekdo! Mohlo by se to tu zbytečně zvrtnout v osobně familiérní, až konfliktní prostředí - proto nemyslím, že v současné protichatovací atmosféře, která tu panuje, je třeba přidávat páru...:-(

Zlatý

Nevyrazíííííí a klidně můžeš. Mé jméno se dešifruje velice snadno.

Zlatý

Ty můžeš cokoliv ... ;-)

Zlatý

Na verejnej stránke sú hranice dôverností: odtiaľ potiaľ, alebo odhentál pohentál (nárečovo)... majú svoje hranice. Napriek tomu, že sa poznáme, nedovolila by som si osloviť inak, než pod akým menom je konkrétny človek známy.
Každý človek by si mal určité informácie o sebe z bezpečnostného hľadiska chrániť.
Veľmi známa ukážka je napríklad na nemenovanej sociálnej sieti F..., kde došlo i k zneužitiu takýchto informácií.

Diskuze k otázce

Bronzový

pizlicka

damiano,myslis,ze ti,co mi dali svolení,jsou nesvéprání jedinci,ze mluvis za ne,co je pro ne dobre,a co ne??

Zlatý

Damiana

Ne, za nikoho nemluvím, to je nedorozumění....:-)) Je to každého věc. Já to myslím jen obecně, že se to všem může časem vymstít. Tyhle familérnosti obvykle dopadnou bledě. On se totiž může najít někdo, kdo se nepřidá teď, ale až se mu to bude hodit a nebude se mu na tobě něco líbit, napadne tě o to osobněji, protože tě "zná"... Jen se tak zbytečně vzdáváš toho mála soukromí, které ti nick "zaručuje".

Bronzový

pizlicka

ja vim :-)

Bronzový

pizlicka

dr.axl,ja vim,mas pravdu,ale ja jsem velmi duveriva,a kdyz mi nekdo ze zdejsich napise,verko pises blbosti,zlobit se nebudu.

anonym

No jasně, ale sama jednou poznáš, že každý je důvěřivý jen do té doby, dokud se mu to nevymstí.
Navíc máš výhodu, žes méně nápadná a ne natolik provokující, to na mně by si smlslo hned několik nevraživců.
bolak tu jednou v diskuzi odhaloval i příjmení, a to už je tedy fakt hrubý přestupek.

Zlatý

Sůwa

Dr.Axl - od tebe to fakt sedí. Já mám screen toho, co všechno jsi tu o mně zveřejnil z informací získaných ze soukromých mailů...Jinak tvoje příjmení si snad dokáže odvodit skoro každý, jsou v postatě jen 2 možnosti :-). Zas tak nápaditý tvůj nick není.

Bronzový

pizlicka

ja jsem baba zvedava,dr.axl,šeptni mi sve jmeno mejlem:-)

anonym

Už jsi ho přece dostala vnitřní poštou.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.