Huhu.koktejl

Když zasílám e-mailem fakturu, musí být podepsaná elektronickým podpisem nebo stačí podpis se smlouvou oskenovat?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Dvě roviny problému.
Pokud ji posíláte fyzické osobě, které slouží pouze jako doklad, že něco zaplatila tak podpis být nemusí.

Ale pokud to posíláte právnické osobě nebo fyzické osobě podnikající, která ji bude dávat do účetnictví tak podpis být musí.

Pokud ji budete posílat finančnímu úřadu ke kontrole tak taky musí mít elektronický podpis.