zjentek

Když sněží, tak nemrzne?

Nejlepší odpověď
annas

Odpoví vám odborník.

"Sníh nám podává informace o poměrech v mracích, z nichž se sype.
Sněhové vločky u nás většinou padají při teplotách kolem nuly, mezi –1 a +1 C.

Čím vyšší je teplota, tím jsou sněhové vločky větší, čím jsou teploty nižší v místech, kde se tvoří, tím jsou drobnější.

Při nízkých teplotách (sněžení bylo zaznamenano i při –40 C) padají jen jednotlivé krystalky. Voda krystalizuje v šesterečné soustavě. Velikost sněhových vloček bývá v průměru kolem 1 cm, ale byly již pozorovány vločky o průměru 3, 4 i více centimetrů." atd.

http://www.ski­net.cz/clanky/jak-vznika-snih

Další odpovědi
Dochy

Obecně sněžení znamená oblačnost. Oblačnost znamená, že země je v noci přikryta „peřinkou“ (oblaka odráží zpět část tepelného záření ze Země) z toho důvodu v období kdy sněží nebývá takový mráz.

Drap

Neni to vždy pravda. Může sněžit i za mrazu. Pokud mrzne a je jasno a potom se zatáhne a začne sněžit, tak mráz většinou o něco klesne. Klidně ale může sněžit při dvacetistupňo­vém mrazu.

marci1

V místě, kde se právě nacházím, je teplota 0,4 °C a chumelenice. Sněží a nemrzne. 🙂

mosoj

Kdo že toto trvdí ?

zjentek

Marci1 tak to se nacházíme na stejným místě ;)