GTA Andreas

Když sněží, nezalepí se letícím vránám oči?

Nejlepší odpověď
www

To si skutečně myslíš, že by to šlo? Vždyť by nikam netrefily 😁 .
Ale vážně: na rozdíl od nás mají pod víčky ještě tzv. žmurku (blánu, zavírající se z jedné strany vodorovně), která oko pravidelně čistí i bez zavírání víčka.
Studium
Doplňuji:
Ještě dodám proč mají toto „zařízení“:
Jednoduše z toho důvodu, že nemají na očích řasy !
Plazi jsou na tom stejně jako ptáci, tedy žmurka.

Další odpovědi
anonym

Nezalepí, vrány mají stěrače, novější typ vran má i vysokotlaké ostřikovače :).

Funna

a co děláš ty, když sněží? chodíš poslepu, se zavřenýma očima???

Ovechka

Si prcin nesnezi lepidlo

cochee

www: „žmurka“ je to ve slovenštině a v hromadě dalších slovanských jazyků, česky však správně MŽURKA.