Pokročilý

Když smažu soubor, co se s ním stane, kam "odejde"?

Teďka jsem odstraňoval nějaké soubory a zrazu mě toto napadlo? Zvláštní, že nikdy předtím jsem o tom neuvažoval.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

v momente "vymazania" (a po vysypaní koša) je miesto, kde sú súbory uložené, označené ako voľné, samotné súbory nie sú vymazané. preto je možné niekedy i nechtiac zmazané súbory obnoviť.
časom sa toto miesto prepíše inými súbormi/dátami - vtedy je už súbor v nenávratne.

samozrejme existujú aplikácie (programy), ktoré súbory fyzicky prepíšu (teda nevymažú) tak, aby ich nebolo možné obnoviť.
podľa potreby sú súbory (miesto ich uloženia) prepisované i stovky či tisíckykrát - bežne sa tento proces nepoužíva, normálne človek nepoužíva tak "horľavé" či citlivé dáta, aby ich musel spoľahlivo zničiť.

zhrnutie:
súbory sa nezmažú, miesto, kde sú uložené, je označené ako voľné.

;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Informace je,zdá se, nezničitelná.
Žádná mystika,ale přírodní zákony.
A jsme zase u Boha.
Někdy to vypadá,že Bůh je Informace.
Data.
Otázka by mohla znít - kdo,nebo co Tohle Všechno Vymyslelo?
A.................jedním kliknutím. . . . . . . . . . . . . . . . spustilo. . ?
A jsme u Velkého Třesku.

http://www.videacesky.cz/…

Pokročilý

Rád vidím svého druha, který uvažuje nad věcma, nad kterými ostatní nepřemýšlí.
Tuhle otázku si kladu také již dlouho, ale vždy mě něco napadlo a neměl jsem na to čas ti napsat. Celkově, vytvořit něco, třeba fotku a pak to vymazat je pro mě hrozně nepochopitelné, celkově si myslím že digitální věci jsou mimozemská technologie. Ach ten náš konspirační koutek. Zajímalo by mě jestli vůbec Bill Gates ví kam ty soubory jdou, do jiné planety kde jsou věechny naše data, naše kreativita ? Omlouvám se, ale nevím kam jdou.

Zajímavá otázka taky jsem nad tím jednou přemýšlel.
Jen ti dám radu co jsem slyšel. Když takhle promazáváš složky tak je prý dobrý projet to vše ještě programem Ccleaner. :)

Bronzový

odejde do křemíkového nebe ;)

Diskuze k otázce

Pokročilý

Minas

arygnoc: když jsou tedy soubory "volné" jaktože se uvolní místo na další soubory ?

Bronzový

Awe

Odejdou do křemíkového nebe spolu s robotama, kalkulačkama, toustovačů, fénu na vlasy je to místo posledního odpočinku

Zlatý

arygnoc

to je celý ten fígeľ - miesto, ktoré súbory zaberajú, sa označí ako voľné. ak tam bolo napr. video veľké 10 gb, tak sa miesto o veľkosti 10 gb označí ako voľné a je k dispozíciu pre zápis napr. ďalšieho videa.

počítač stále nekontroluje voľné miesto na disku, k tomuto miestu pristupuje pomocou tzv. fat tabuľky, kde má informácie, ktoré miesto je voľné - nemusí ho hľadať.
v tejto fat tabuľke (file allocation table) si zaznamenáva, kde je koľko miesta k dispozícii, aby každýkrát nemusel voľne miesto hľadať.

;-)

Pokročilý

Minas

By mě tedy v životě nenapadlo, jak říkám ach ta mimozemský technologie

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.