Když se Job uzdravil, zůstaly mu jizvy?

Nejlepší odpověď
annas

Jób – biblická postava, vzor a prototyp trpícího spravedlivého.Jób je hlavní postavou stejnojmenné starozákonní knihy Jób.

Kniha začína představením Jobova charakteru — popisuje ho jako spravedlivého a bohabojného člověka, kterému Bůh žehná. Nicméně Satan pomluví jeho bezúhonost a Bůh, aby vyzkoušel jeho věrnost vydá Joba do Satanových rukou, výsledek této tragédie pro Joba: ztrácí své děti, bohatství a fyzické síly. Hlavní část textu sestává z Jobova projevu a jeho tří přátel ohledně toho proč byl tak potrestán, končí Boží odpovědí Jobovy. Jób ve zkoušce obstál a Bůh jej na konec za jeho věrnost a stálost odměnil. Pán požehnal dalším Jobovým dnům a Job žil 140 let (Job 42:10,17). Kromě těchto jizev v duši měl Job i jizvy skutečné. Na Jóba vložil vředy satan, nikoliv Bůh. (Jób 2,7)

Jób je synonymem pro člověka, který v bolesti a utrpení zůstává stálý a dokáže své utrpení s pokorou přijmout. Job je také islámský prorok.
Starozákonní postava, prototyp trpícího spravedlivého.

http://farnos­tsuchdol.eu/bi­blpostavy.html
--

Stejně jako u Joba.Skutečná rána se člověku zahojí, ale po ní zůstává jizva. Horší je ale jizva na duši, jizva v srdci.i. Jizva, jak známo, nebolí. Ale nedovolí zapomenout. Jak říkal Job: Hospodin dal, Hospodin vzal, jak se Hospodinu zalíbilo, tak se stalo. Pro nevěřící, co se mělo stát, to se stalo … Nelze změnit, ale bilancovat, smířit se …

Samozřejmě že každému jedinci zůstávají jizvy nejen skutečné, ale i jizvy pomyslné. Na skutečné pomohou různé hojivé masti, ale jizvy v duši nebo srdci jsou často 13. komnatou, trvá dlouho, než se zahojí …