Michal Kole

Když se jede autem, jaké auta standardně obsahují mechanismy proti oslnění řidiče ? Je přední sklo nějak ´polarizované ?

http://rakovnic­ky.denik.cz/ne­hody/foto-pro-srazeneho-chodce-musel-priletet-vrtulnik-20130304.html

Toto se stalo přímo u nás:

Sedmatřicetiletá řidička vozu Opel Astra přijížděla k přechodu ve směru od centra. Když se blížila k přechodu, byl muž již na přechodu. Řidička byla pravděpodobně oslněna sluncem, chodec se navíc nacházel ve stínu, takže jej s největší pravděpodobností přehlédla

Nejlepší odpověď
cochee

Standardně bohužel nijak, nepočítáme-li sluneční stínítko. Tónování skla za ochranu proti oslnění nelze považovat. Polarizované přední sklo by asi auto pěkně prodražilo. Navíc by řidiče neuchránilo od přímého oslnění světlomety, protože toto světlo není polarizované. Polarizované světlo je například odraz světlometů od mokré vozovky za deště nebo za velkého horka, nebo třeba i odlesk slunce od laku na vlastní kapotě.