Reny

Když rodiče neměli svadbu v kostele, mohou nechat dítě pokřtít?

Když rodiče neměli svadbu v kostele, mohou nechat dítě pokřtít? Kyž né tak jaké jsou podmínky?

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Každé dítě má právo na svátost křestu bez ohledu na to, jestli je rozené v manželství, které bylo uzavřeno před tváří Boží, v manželství uzavřeném na úřadě a nebo je nemanželské. Takže ANO. Ale musíte se jít domluvit s příslušným farářem, jestli budete muset chodit po určitou dobu na „povídání“. Církev se pak musí za dítě zaručit svojí vírou a ta patří každému božímu dítěti. Alespoň tak nějak mi to říkal náš farář, když křtil naši maličkou.

Další odpovědi
silonka

Ja měla problém okřtít dítě z druhého manželství. Katolická církev u nás rozvod neuznává. Zajela jsem proto do Polska, kde mi to bezproblému umožnili. Mají na to podstatně jiný pohled. Bylo mi řečeno, že dítě by pokřtěno být mělo bez ohledu na to co mají za sebou rodiče.